Twitter Trends marzec 2018 – Transfery i rekordy

Przysłowie mówi, że w marcu jak w garncu, ale nie dotyczy ono Twittera, bowiem, miniony miesiąc nie różnił się od innych – dominowały polityka i sport. Najszybciej nowych obserwujących przybywało Andrzejowi Dudzie i Robertowi Lewandowskiemu, a użytkownicy najczęściej wspominali profile Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Czyli wszystko w normie… Prawie, bowiem było kilka zaskoczeń. Jakich? Dowiecie się tego z najnowszego raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Indonezyjska inwazja na Lechię Gdańsk

Najpopularniejsze kluby piłkarskie na Twitterze - Twitter Trends marzec 2018

Najpopularniejsze kluby piłkarskie na Twitterze – Twitter Trends marzec 2018

Zakontraktowanie obiecującego, niespełna osiemnastoletniego indonezyjskiego napastnika, Egy Maulanę Vikri, przyniosło Lechii Gdańsk więcej sławy w mediach społecznościowych niż sukcesy sportowe. Najpopularniejszy tweet miesiąca? Powitanie nowego piłkarza nad Bałtykiem. Dominacja Lechii jest jeszcze widoczniejsza wśród klubów piłkarskich. Choć gdańszczanie mają prawie dziesięć razy mniej obserwujących niż Legia, to w zestawieniu najlepszych tweetów znalazło się aż dziesięć opublikowanych przez Lechię. Warto zauważyć, że – również dzięki transferowi i napływowi fanów z Indonezji – lechiści awansowali na trzecie miejsce wśród najpopularniejszych polskich klubów na Twitterze, wyprzedzając krakowską Wisłę.

Rekordowa zbiórka WOŚP


Marzec przyniósł oficjalne wyniki ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jak co roku udało się pobić kolejny rekord. Zebrano ponad 126 milionów złotych, a tweet organizacji został polubiony ponad 3 tysiące razy i podany dalej 1,3 tysiąca razy, co zapewniło mu wysokie miejsce w zestawieniu miesiąca. Gratulujemy!

Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends marzec 2018!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty