Twitter Trends grudzień 2017 – Nowi milionerzy

Grudzień na Twitterze, podobnie jak na Instagramie przebiegł dość spokojnie, nie znaczy to jednak, że ostatni miesiąc roku był odpoczynkiem od polityki.

Co działo się na Twitterze w grudniu? Dowiecie się tego z najnowszego wydania Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Piątka milionerów w Twitter Trends

Największe polskie profile na Twitterze - Twitter Trends grudzień 2017

Największe polskie profile na Twitterze – Twitter Trends grudzień 2017

Już pięć kont na polskim Twitterze ma ponad milion obserwujących. Do tvn24, Radka Sikorskiego i MTV Polska dołączyli idący jak burza Robert Lewandowski (o czym pisaliśmy przy okazji listopadowego wydania Twitter Trends) i papież Franciszek. Lewandowskiemu udało się wyprzedzić byłego ministra spraw zagranicznych i najlepszy polski piłkarz zamyka w grudniu podium. Jednak do prowadzącego profilu tvn24, Lewemu brakuje jeszcze sporo, bo ponad 300 tysięcy obserwujących, choć znając go, to tylko kwestia czasu.

Najszybciej rosnące profile na Twitterze - Twitter Trends grudzień 2017

Najszybciej rosnące profile na Twitterze – Twitter Trends grudzień 2017

Najszybciej w ubiegłym miesiącu, poza Lewym, rosły konta Donalda Tuska oraz Beaty Szydło, której przybyło ponad 23 tysiące nowych obserwujących. Warto zauważyć, że tak duży przyrost nastąpił w miesiącu, w którym Beata Szydło pożegnała się z fotelem Prezesa Rady Ministrów.

Mierz swoje działania w social media!

Echa zmiany premiera

Najczęściej wspominani politycy na Twitterze - Twitter Trends grudzień 2017

Najczęściej wspominani politycy na Twitterze – Twitter Trends grudzień 2017

Właśnie zmiana na stanowisku premiera była najgłośniejszym wydarzeniem miesiąca. #Morawiecki trafił na drugie miejsce zestawienia najczęściej używanych hashtagów przez obserwowane profile w Twitter Trends. Choć konto premiera pod koniec grudnia obserwowało mniej niż 30 tysięcy użytkowników Twittera, to zostało wspomniane ponad 18 tysięcy razy, co dało mu 2 miejsce w zestawieniu polityków. Sporą popularnością cieszył się także pierwszy tweet Morawieckiego jako premiera. Czy Mateusz Morawiecki będzie tak popularnym premierem w mediach społecznościowych jak Beata Szydło?

Zapraszamy do lektury grudniowego raportu Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty