Twitter Trends listopad 2017

Jak wyglądał listopad na Twitterze? Kto awansował, a kto zanotował spadki w naszych rankingach? Kto jest popularniejszy od papieża? Tego wszystkiego dowiecie z najnowszego wydania Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Robert Lewandowski jak burza w Twitter Trends

Najpopularniejsze polskie profile na Twitterze - Twitter Trends listopad 2017

Najpopularniejsze polskie profile na Twitterze – Twitter Trends listopad 2017

Robert Lewandowski może pochwalić się kolejnym sukcesem, po wyprzedzeniu w rankingu największych profili na polskim Twitterze Donalda Tuska, najlepszy polski piłkarz awansował w listopadzie o kolejną pozycję. W ubiegłym miesiącu wyprzedził polskojęzyczne konto papieża Franciszka i zbliża się do miliona obserwujących. Czy jest to spowodowane nową fryzurą polskiego napastnika, jego wyśmienitą formą, czy może jeszcze czymś innym? Warto zauważyć, że najpopularniejszym tweetem miesiąca było pożegnanie przez Lewandowskiego legendy Juventusu Turyn i reprezentacji Włoch, bramkarza Gianluigiego Buffona, który ogłosił zakończenie kariery po przegranych przez Włochów barażach o awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Wrząca polityka w Twitter Trends

Najszybciej rosnące profile na Twitterze - Twitter Trends listopad 2017

Najszybciej rosnące profile na Twitterze – Twitter Trends listopad 2017

Oczywiście, polityka na polskim Twitterze jest bardzo mocna, ale musimy przyznać, że w listopadzie prawie całkowicie zdominowała to medium. Najszybciej rosły profile Andrzeja Dudy, Donalda Tuska i Roberta Lewandowskiego, którym przybyło odpowiednio 29, 23 i 26 tysięcy nowych obserwujących.

Najczęściej wspominane profile na Twitterze - Twitter Trends listopad 2017

Najczęściej wspominane profile na Twitterze – Twitter Trends listopad 2017

9 z 15 najpopularniejszych tweetów opublikowali politycy, a wśród nich najwięcej – aż 4 – Donald Tusk, który uaktywnił się w ubiegłym miesiącu na polu krajowej polityki. Na każdy tweet przewodniczącego Rady Europejskiej przypadało średnio aż 13 tysięcy reakcji, ale pod tym względem musi uznać wyższość Andrzeja Dudy, bowiem na każdy tweet prezydenta przypadało o tysiąc więcej reakcji, czyli polubień odpowiedzi lub podań dalej. Obaj politycy należą także do najczęściej wspomnianych na Twitterze. Profil @AndrzejDuda twitterowicze oznaczali ponad 45 tysięcy razy, 56% więcej niż przed miesiącem, natomiast, choć Donald Tusk został wspomniany dwukrotnie mniej, zanotował awans o 18 miejsc w rankingu.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty