Jak pożegnać stary rok? Najlepiej przy dźwiękach największych hitów mijających 12 miesięcy. Po raz trzeci przygotowaliśmy dla Was playlistę z najpopularniejszymi piosenkami wg YouTube Trends!

Tak, jak przed rokiem i przed dwoma laty, postanowiliśmy sprawdzić, jakiej polskiej muzyki słuchaliście najczęściej na YouTube. Pod uwagę wzięliśmy wyświetlenia od 1 stycznia do 27 grudnia. Tym razem jednak znowu troszkę zmieniliśmy zasady. Po pierwsze, nie ograniczamy się na playliscie do jednego utworu danego wykonawcy. Z tego wynika druga zmiana – piosenek w tym roku wybraliśmy dla Was aż 35 piosenek.

Tak jak zawsze na naszej sylwestrowej playliście królują dwa gatunki – hip hop i disco polo. Najpopularniejszą piosenka mijającego roku była “Miłość w Zakopanem”, przebój Sławomira, “gwiazdy rock polo”. Wysłuchano go ponad 66 milionów razy. Jednak 2017 należał do Quebonafide, 26-letni raper zdominował nie tylko zestawienie OLiS, ale także YouTube, na nasza playlistę trafiło aż sześć jego kawałków.

A co jeszcze znalazło się na obiektywnie najpopularniejszej sylwestrowej playliście tego roku? Musicie to sprawdzić sami!

Mierz swoje działania w social media!