YouTube Trends wrzesień 2017 – YouTube na wagarach

Czyje kanały YouTube we wrześniu cieszyły się największą popularnością, a które musiały zmierzyć się z falą negatywnych komentarzy? Czym zaskoczył nas polski YouTube, a co nie powinno Was zdziwić? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Nie ma to jak rozrywka?

youtube trends

W top5 zestawienia branż pod kątem subskrybentów, spory przyrost nowych odbiorców zanotowały profile vlogerów z kategorii Rozrywka – w porównaniu z wrześniowymi rankingami mają w sumie aż 24% więcej odbiorców.

Kogo oglądamy?

youtube trends

Na pierwszym miejscu uplasował się kanał tvnpl. O 54 pozycji w górę w rankingu przeskoczyło The Voice of Poland za sprawą startu już 8 edycji programu na antenie właśnie we wrześniu – w związku z tym na Youtube zaczęły pojawiać się materiały z programu, chętnie oglądane przez Polaków.

Negatywny feedback za negatywne komentarze.

youtube trends

W “negative feedback” we wrześniu odznaczył się DeeJayPallaside, który otrzymał ponad 60 tysięcy łapek w dół i zanotował skok aż o 13 pozycji w górę. W tym zestawieniu tego typu skok nie jest powodem do dumy – co więcej, kanał przeskoczył samą SexMasterkę, która słynie z kontrowersji i fali negatywnych komentarzy oraz filmów produkowanych przez innych YouTuberów w celu jej ośmieszenia.

DeeJayPallaside za umieszczanie negatywnych komentarzy chciał pociągnąć do odpowiedzialności karnej swoich komentujących. Nie obeszło się to bez echa zarówno wśród jego odbiorców, jak i pozostałych YouTuberów, nie dziwi zatem przyrost negatywnego feedbacku w YouTube Trends.

Sytuację wyjaśnia Gimper: https://www.youtube.com/watch?v=_Tx8JF634QY

YouTube na wagarach! Najpopularniejsze wideo we wrześniowych YouTube Trends.

youtube trends

Co zaczęło się we wrześniu? Nowy rok szkolny. Z nowym rokiem szkolnym w parze (czego nie pochwalamy!) idą wagary. To właśnie im dedykowany jest nowy przebój grupy Letni, Chamski Podryw, który dodatkowo jest parodią nawiązującą do hitu Eda Sheerana. Z takiego połączenia kontekstów wyszedł materiał, który we wrześniu uzyskał ponad 4 miliony wyświetleń, 100 tysięcy łapek w górę i ponad 4300 komentarzy. To najpopularniejsze wideo w YouTube Trends we wrześniu!

Co piszczy w FMCG?

youtube trends

Branża FMCG w kategorii wyświetleń notuje stałe przyrosty, a największym we wrześniu może pochwalić się Mirinda – dzięki rozwiązaniu swojego konkursu “Bitwy Smaków” (jeśli jesteś zainteresowany wynikiem, spoiler – wygrał arbuz).

Co nas łączy w sporcie?

youtube trends

Kanał “Łączy nas piłka” zanotował skok o 4 pozycje w porównaniu do sierpnia. Najbardziej prawdopodobne powody takiego stanu rzeczy są dwa: po pierwsze, nasza reprezentacja rozegrała kilka spotkań w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata właśnie we wrześniu. Po drugie – jedno z nich przegrała, i to aż 0:4, a niedowierzający temu kibice z ciekawością obserwowali kanał i umieszczane materiały, by poznać przyczyny takiej porażki i wytłumaczenia zawodników. Kanałowi życzymy dalszego przyrostu, ale już może nie z takiego powodu…

Minecraft jest nasz.

youtube trends

Znaczący wzrost wyświetleń można było zaobserwować na profilu GPlay: Minecraft jest nasz, który skupia się na przedstawianiu życia wybranych postaci przeniesionego do popularnej gry Minecraft. Na kanale co kilka dni umieszczane są nowe historie, które cieszą się ogromną popularnością – tylko w ciągu pierwszych 3 dni są oglądane przez średnio 428 tysięcy odbiorców.

Co przyniosą nam październikowe Trendsy? My już nie możemy się doczekać!

Do góry
Do góry

Podobne posty