Twitter Trends sierpień 2017 – Wpadki i transfery

Po niezwykle intensywnym lipcu, Twitter w sierpniu trochę odpoczywał, a bieżąca polityka zeszła na trochę dalszy plan. Co jeszcze działo się w sierpniu na Twitterze? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Tiger w opałach

 

Zdarzeniem, które odbiło się chyba najmocniej w sierpniu w mediach społecznościowych, w tym także na Twitterze była mocno kontrowersyjna kampanie Tigera, ostro skrytykowana chyba przez wszystkich. Niektórzy namawiali do bojkotu marki i innych produktów koncernu Maspex (jak na przykład Krzysztof Stanowski), inni publicznie oburzali się na działania agencji marketingowej i samej marki. Najciekawiej na całą aferę zareagowało Muzeum Powstania Warszawskiego, które zaproponowało przedstawicielem Tigera udział w lekcjach muzealnych i podszkolenie swojej wiedzy z historii.

Najczęściej wspominane marki na Twitterze - Twitter Trends sierpień 2017

Najczęściej wspominane marki na Twitterze – Twitter Trends sierpień 2017

A jak to całe zamieszanie przełożyło się na Twitterze? Tiger w sierpniu był jedną z najczęściej wspominanych marek, awansując o 97 miejsc w zestawieniu, natomiast w rankingu zaangażowania awansowali aż o 112 pozycji. W efekcie tak wzmożonej krytyki przedstawiciele Tigera przeprosili za nieudaną kreację i zadeklarowali wpłatę na organizację charytatywną zajmującą się pomocą powstańcom warszawskim.

Okienko transferowe się zamyka

Najlepsze tweety - Twitter Trends sierpień 2017

Najlepsze tweety – Twitter Trends sierpień 2017

31 sierpnia jest zwyczajowo ostatnim dniem okienka transferowego, czyli okresu, w któym piłkarze mogą zmienić klub. Ten temat zdominował końcówkę miesiaca na Twitterze. O zmianach barw klubowych poinformowali Grzegorz Krychowiak, który Paris Saint Germain zamienił na West Bromwich Albion – jego trzy tweety dotyczące tego zdarzenia były najpopularniejszymi wpisami w sierpniu – a Adrian Mierzejewski po sezonie spędzonym w Al-Sharjah przeniósł się do zespołu mistrza Australii, Sydney FC.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty