Twitter Trends lipiec 2017 – Gorące polityczne lato

W letnich wydaniach naszych comiesięcznych raportów Trends często piszemy, że nie dzieje się wiele, że Polacy rzadziej zaglądają na Twittera czy YouTube. Jednak temperatura na Twitterze w ubiegłym miesiącu sięgała zenitu. Przede wszystkim w polityce.

Co działo się na Twitterze w lipcu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Fake news o (nie)podaniu ręki

Najlepsze tweety - Twitter Trends lipiec 2017

Najlepsze tweety – Twitter Trends lipiec 2017

Najważniejszym wydarzeniem pierwszych dni lipca była niewątpliwie wizyta w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa, której kulminacją było przemówienie na placu Krasińskich. Nie obyło się bez kontrowersji, viralem stał się GIF, na którym Agata Duda nie odwzajemnia uścisku dłoni amerykańskiego przywódcy, a kieruje się do jego żony. Tweet polskiego prezydenta, w którym zapewnia, że jednak do uścisku dłoni doszło i wzywa do walki z fake newsami stał się najpopularniejszym tweetem miesiąca. Polubiło go 95 tysięcy,a podało dalej 43 tysiące użytkowników Twittera.

#wolnesądy na Twitterze

Najczęściej wspominane profile na Twitterze - Twitter Trends lipiec 2017

Najczęściej wspominane profile na Twitterze – Twitter Trends lipiec 2017

Większość lipca upłynęła pod znakiem protestów przeciwko reformie sądownictwa. Na Twitterze zyskali na tym przede wszystkim politycy zaangażowani w spór, zarówno partii rządzącej, jak i opozycji. Kamila Gasiuk-Pihowicz, jedna z nieformalnych liderek protestów w rankingu najczęściej wspominanych profili na polskim twitterze awansowała o 13 miejsc na 10. pozycję. Natomiast w rankingu aktywności sporym wzrostem może pochwalić się wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński awansował aż o 47 miejsc. Z drugiej strony, premier Beata Szydło była podczas protestów nieobecna i widać to bardzo wyraźnie w zestawieniu Twitter Trends, jej profil w rankingu pod względem wzmianek spadł o 11 pozycji.

Innym wygranym protestów na Twitterze jest Andrzej Duda, który awansował o kolejne dwa miejsca w rankingu największych polskich kont na Twitterze. W lipcu przybyło mu 8% nowych obserwujących, co częściowo jest efektem zawetowania przez Dudę dwóch z trzech kontrowersyjnych ustaw.

Tour de Twitter

W najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim po raz kolejny brali udział jedni z najlepszych polskich kolarzy – Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Niestety, z powodu wypadku Majka nie ukończył Touru i wycofał się z rywallizacji. Z kolei zespół Kwiatkowskiego (Sky) wygrał rywalizację a jego tweety dotyczące imprezy znalazły się wśród najlepszych ćwierków opublikowanych w ubiegłym miesiącu.

Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends lipiec 2017!

Do góry
Do góry

Podobne posty