Dwa lata temu zachwycili polskiego YouTube’a swoją parodią hitu Sarsy. Wygląda na to, że te wakacje też będą należeć do Letniego, Chamskiego Podrywu. Tym razem na warsztat wzięli “Subeme la radio” Enrique Iglesiasa, jeden z dwóch największych wakacyjnych tegorocznych przebojów (drugi też doczekał się swojej parodii, o czym przeczytacie w dalszej części tekstu). Efekt? Ponad 10 milionów wyświetleń w czerwcu! Dzięki sukcesowi “Radia”, kanał awansował o 134 (tak, to prawda!) miejsca w rankingu najchętniej wyświetlanych kanałów.

Co jeszcze działo się na YouTube w czerwcu?  Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Najbardziej viralowe kanały w YouTube Trends

Najczęściej wyświetlane kanały na polskim YouTube - YouTube Trends czerwiec 2017

Najczęściej wyświetlane kanały na polskim YouTube – YouTube Trends czerwiec 2017

Dzięki „Radiu” Letni Chamski Podryw był jednym z najbardziej viralowych kanałów na polskim YouTube. Ich produkcje zdobywały średnio prawie milion wyświetleń w ciągu trzech dni od publikacji. Lepiej, z pierwszej dwudziestki najchętniej oglądanych kanałów, radziły  sobie jedynie Abstrachuje i SpinkaFilmStudio.

Co działo sie we vlogosferze?

Najczęściej wyświetlane kanały w kategorii Vlogi i youtuberzy - YouTube Trends czerwiec 2017

Najczęściej wyświetlane kanały w kategorii Vlogi i youtuberzy – YouTube Trends czerwiec 2017

A skoro padła nazwa Abstrachuje, przyjrzyjmy się, jak wyglądała vlogosfera w czerwcu. Najchętniej oglądanym kanałem w kategorii vlogi i youtuberzy był Ponki, którzy w ubiegłym miesiąc z ponad 20 milionami wyświetleń wyprzedzili wspomnianych Abstrachujów i Marcina Malczyńskiego, którzy w czerwcu zanotowali odpowiednio 17 i 12 milionów wyświetleń.

MIERZ DZIAŁANIA NA YOUTUBE!Zobacz więcej

Negatywne reakcje - YouTube Trends czerwiec 2017

Negatywne reakcje – YouTube Trends czerwiec 2017

Fenomen YouTube’a sprzed kilku miesięcy, kontrowersyjny vloger gamingowy, DanielMagical (który postanowił streamować prawie całe swoje życie) w zeszłym miesiącu dostąpił mało zaszczytnego miana profilu, który awansował najbardziej w rankingu “Negative Feedback”, aż o 48 miejsc. 84% ocen wystawionych jego filmom to łapki w dół. Czyżby livestreamy znudziły się widzom YouTube, czy może zadecydowały o tym liczne wizyty policji u Daniela a może jeszcze coś innego? Tego nie wiemy, odważnym proponujemy codzienne streszczenia pojawiającego się na portalu Wykop.pl.

Małczyńscy pariodują “Despacito”

Najpopularniejsze wideo na polskim YouTube - YouTube Trends czerwiec 2017

Najpopularniejsze wideo na polskim YouTube – YouTube Trends czerwiec 2017

Tak, jak pisaliśmy, swojej, popularnej parodii doczekał się największy przebój roku, “Despacito” (czy wiecie, że to wideo, które najszybciej w historii YouTube’a zostało obejrzane ponad 2 miliardy razy). Oczywiście, w ślad za sukcesem, pojawiły się liczne remiksy, covery i parodie. Tę ostatnią nakręcili Malczyńscy, którzy przenieśli piosenkę w realia ich powracającego skeczu, czyli środowiska miłośników odzieży sportowej. “Drespacito” w czerwcu zostało obejrzane ponad dwa i pół miliona razy i trafiło na drugie miejsce rankingu najchętniej oglądanych wideo w czerwcu.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends!