Twitter Trends czerwiec 2017

O ile maj na Twitterze zdominował Robert Lewandowski, czerwiec to już powrót do twitterowej normy. Bieżąca polityka jest tym, co polski Twitter kocha najbardziej, aż 10 z 15 najlepszych tweetów miesiąca dotyczyło właśnie tej sfery życia publicznego. Czerwcową dominację polityki widać także w najczęściej używanych hashtagach miesiąca.

Co jeszcze działo się na Twitterze w czerwcu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

CD PROJEKT RED ofiarą szantażu

 


Najbardziej interaktywny tweet miesiąca opublikował CD PROJEKT RED, twórcy komputerowej adaptacji Wiedźmina. Jednak tym razem nie tweetowali o Geralcie z Rivii, a o swoim nadchodzącym projekcie, wyczekiwanej adaptacji Cyberpunk 2077. Polski deweloper gier padł ofiarą szantażu po kradzieży plików koncepcyjnych właśnie do Cyberpunka 2077, o czym poinformowali na swoim Twiterze, zaznaczajac, że skradzione pliki nie odzwierciedlają obecnego stanu prac nad grą. Premiera wyczekiwanej produkcji CD PROJEKT RED nie jest jeszcze znana.

Dzień dziecka w Twitter Trends

Najlepsze tweety w kategorii osoby

Najlepsze tweety w kategorii osoby – Twitter Trends czerwiec 2017

Kto złożył najlepsze życzenia na Dzień Dziecka? Według twitterowiczów był to Maciej Orłoś, który życzył wszystkim dzieciakom (tym mniejszym i tym większym) biletów na koncerty swoich ukochanych wykonawców. A że skądinąd wiadomo, że Maciej Orłoś mocno kibicuje polskim Directionersom, czyli fanom One Direction, możemy się spodziewać, kogo miał na myśli ;). Warto dodać, że drugi pod względem popularności tweet dziennikarza to również życzenia. Tym razem życzył udanych wakacji dla wszystkich Directionersów.

Politycy w Twitter Trends

Najwięcej aktywności w kategorii Politycy - Twitter Trends czerwiec 2017

Najwięcej aktywności w kategorii Politycy – Twitter Trends czerwiec 2017

Czerwiec był trochę gorszym miesiącem na Twitterze dla Andrzeja Dudy. Liczba wzmianek profilu prezydenta spadła o 23% (choć nadal jest imponujący wynik – ponad 22 tysiące wzmianek), w wyniku czego Andrzej Duda spadł w zestawieniu najczęściej wspominanych polityków na drugie miejsce. Na szczycie podium znalazł się profil pani premier, Beaty Szydło, który twitterowicze wspominali 23 tysiące razy, o 20% więcej w porównaniu do maja. Również w rankingu najbardziej aktywnych profili Andrzej Duda spadł z pierwszego miejsca.  Prezydenta wyprzedził poseł PiS Dominik Tarczyński, który często przedstawiany jest jako polityk, który doskonale rozumie naturę mediów społecznościowych. Widać to bardzo dobrze w statystykach jego profilu na Twitterze, to kolejny miesiąc, gdy liczba wzmianek jego profilu wzrosła o 70%. Warto zauważyć także spory awans w rankingu Joanny Senyszyn, która pojawiła się na 20. miejscu zestawienia.

Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends czerwiec 2017!

Do góry
Do góry

Podobne posty