Twitter Trends kwiecień 2017 – Z Brukseli do Warszawy

Mamy nadzieję, że przyzwyczailiście się już do nowego wyglądu comiesięcznych raportów Twitter Trends. Kwiecień na Twitterze jak zwykle upłynął pod znakiem sporów politycznych, ale, choć czasem wydaje się to niemożliwe, nie sama poważną polityką to medium żyje.

Chcecie się dowiedzieć, jakie tematy rozgrzewały Twitter do białości? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Andrzej Duda i Donald Tusk liderami w Twitter Trends

W kwietniu jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń na Twitterze był przyjazd Donalda Tuska na przesłuchanie do prokuratury. Jak dobrze pamiętacie, byłego premiera na Dworcu Centralnym w Warszawie przywitały tłumy. Tweet przewodniczącego Rady Europejskiej dotyczący tego wydarzenia był najpopularniejszym tweetem w kategorii Politycy. Na drugim miejscu  znalazły się wielkanocne życzenia prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak najczęściej wspominanym politykiem w kwietniu była premier Beata Szydło, która w tym zestawieniu wyprzedziła Andrzeja Dudę.

Sport w Twitter Trends

Najczęściej wspominane profile w kategorii Sport - Twitter Trends kwiecień 2017

Najczęściej wspominane profile w kategorii Sport – Twitter Trends kwiecień 2017

Przygotowanie raportów w nowej formie, wiąże się także z ich rozszerzeniem. W raportach w ubiegłym miesiącu zadebiutowała kategoria Sport. Oczywiście, jej liderem jest Robert Lewandowski, ale ma zaledwie 13 tys. obserwujących więcej niż Zbigniew Boniek. Zawodnik Bayernu Monachium był także najczęściej wspominanym sportowcem w ubiegłym miesiącu (ale osobą związaną ze sportem, którą twitterowicze wspominali najczęściej jest redaktor naczelny Weszło! Krzysztof Stanowski), co jest awansem o dwa miejsca w stosunku do marca. Czyżby było to wynikiem zapewnienia sobie przez Bayern piątego mistrzostwa Niemiec z rzędu na trzy kolejki przed końcem sezonu?

MIERZ DZIAŁANIA NA TWITTERZE!Zobacz więcej

Politechniki “umieją w Twittera”

Najpopularniejsze uczelnie wyższe na Twitterze - Twitter Trends kwiecień 2017

Najpopularniejsze uczelnie wyższe na Twitterze – Twitter Trends kwiecień 2017

Inna nowa kategorią w odświeżonych raportach Twitter Trends są Uczelnie wyższe. Najpopularniejszym profilem w tej kategorii jest Politechnika Wrocławska przed Akademią Sztuki Wojskowej oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. Warto zauważyć, że Politechniki są bardzo mocne na Twitterze – najczęściej wspominaną uczelnią w kwietniu była Politechnika Wrocławska, a najwięcej aktywności zebrały tweety Politechnik Wrocławskiej i Warszawskiej.

Twitter lubi Social Media Convent

Razem z Panem Wizualnym przygotowaliśmy infografikę podsumowującą tegoroczną edycję jednej z największych i najlepszych polskich konferencji o mediach społecznościowych – Social Media Convent. Sprawdźcie, kto ćwierkał o #SMConvent!

Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends kwiecień 2017!

Do góry
Do góry

Podobne posty