Facebook Trends kwiecień 2017 – Kolejne nowości w raportach

W ubiegłym miesiącu pięć z 15 najbardziej angażujących postów na polskim Facebooku opublikowała strona Popularne i każdy z nich był wideo natywnym. Jednak w rankingu zaangażowania Popularne wyprzedziła Wiedza Bezużyteczna. Największe strony na polskim Facebooku to niezmiennie Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski oraz Play.

Co działo się na Facebooku w kwietniu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Facebook Trends przygotowanego przez Sotrender!

Siła udostępnień

Najlepsze posty na polskim Facebooku - Facebook Trends kwiecień 2017

Najlepsze posty na polskim Facebooku – Facebook Trends kwiecień 2017

Lata mijają, algorytmy na Facebooku ciągle się zmieniają. ale ciągle jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zasięgu posta jest poproszenie o udostępnienia. Dobrze o tym wiedzą administratorzy stron takich jak Popularne czy Wyznajemy. Taką strategię obrali w kwietniu również administratorzy strony Kukiz ‘15, którzy poprosili fanów o udostępnienia nagrania przemówienia Pawła Kukiza. Efekt? Ponad 41 tysięcy szerów i drugie miejsce w rankingu najbardziej angażujących postów kwietnia.

Partie polityczne w Facebook Trends

Strony partii politycznych z największą liczbą aktywnych użytkowników - Facebook Trends kwiecień 2017

Strony partii politycznych z największą liczbą aktywnych użytkowników – Facebook Trends kwiecień 2017

W zestawieniach partii i ruchów politycznych, Kukiz ‘15 pozostaje na czele wszystkich rankingów. Warto zauważyć, że trzy najlepsze posty w tej kategorii zostały opublikowane przez jej lidera, a liczba zaangażowanych użytkowników wzrosła o 27% w stosunku do marca. W rankingu zaangażowania wzrosty zanotowały strony Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, poza podium wypadła za to Partia Razem.

Fotografia w Facebook Trends

Największe strony w kategorii Fotografia - Facebook Trends kwiecień 2017

Największe strony w kategorii Fotografia – Facebook Trends kwiecień 2017

Jedną z kategorii, które wprowadziliśmy wraz z nową wersją raportów, jest Fotografia. Przyjrzyjmy się jej bliżej. Najpopularniejszą stroną jest Nikon Polska z 293 tys. fanów, a w zestawieniu znalazła się także Akademia Nikona na miejscu piątym. W kwietniu najlepiej angażowała użytkowników strona Akademia Fotografii Dziecięcej, która znalazła się na pierwszym miejscu zarówno w zestawieniu pod względem liczby zaangażowanych oraz Interactivity Index. Wszystko dzięki nagłośnieniu przez stronę akcji charytatywnej.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Facebook Trends kwiecień 2017!

Do góry
Do góry

Podobne posty