W ubiegłym miesiącu pięć z 15 najbardziej angażujących postów na polskim Facebooku opublikowała strona Popularne i każdy z nich był wideo natywnym. Jednak w rankingu zaangażowania Popularne wyprzedziła Wiedza Bezużyteczna. Największe strony na polskim Facebooku to niezmiennie Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski oraz Play.

Co działo się na Facebooku w kwietniu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Facebook Trends przygotowanego przez Sotrender!

Siła udostępnień

Najlepsze posty na polskim Facebooku - Facebook Trends kwiecień 2017

Najlepsze posty na polskim Facebooku – Facebook Trends kwiecień 2017

Lata mijają, algorytmy na Facebooku ciągle się zmieniają. ale ciągle jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie zasięgu posta jest poproszenie o udostępnienia. Dobrze o tym wiedzą administratorzy stron takich jak Popularne czy Wyznajemy. Taką strategię obrali w kwietniu również administratorzy strony Kukiz ‘15, którzy poprosili fanów o udostępnienia nagrania przemówienia Pawła Kukiza. Efekt? Ponad 41 tysięcy szerów i drugie miejsce w rankingu najbardziej angażujących postów kwietnia.

Partie polityczne w Facebook Trends

Strony partii politycznych z największą liczbą aktywnych użytkowników - Facebook Trends kwiecień 2017

Strony partii politycznych z największą liczbą aktywnych użytkowników – Facebook Trends kwiecień 2017

W zestawieniach partii i ruchów politycznych, Kukiz ‘15 pozostaje na czele wszystkich rankingów. Warto zauważyć, że trzy najlepsze posty w tej kategorii zostały opublikowane przez jej lidera, a liczba zaangażowanych użytkowników wzrosła o 27% w stosunku do marca. W rankingu zaangażowania wzrosty zanotowały strony Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, poza podium wypadła za to Partia Razem.

Fotografia w Facebook Trends

Największe strony w kategorii Fotografia - Facebook Trends kwiecień 2017

Największe strony w kategorii Fotografia – Facebook Trends kwiecień 2017

Jedną z kategorii, które wprowadziliśmy wraz z nową wersją raportów, jest Fotografia. Przyjrzyjmy się jej bliżej. Najpopularniejszą stroną jest Nikon Polska z 293 tys. fanów, a w zestawieniu znalazła się także Akademia Nikona na miejscu piątym. W kwietniu najlepiej angażowała użytkowników strona Akademia Fotografii Dziecięcej, która znalazła się na pierwszym miejscu zarówno w zestawieniu pod względem liczby zaangażowanych oraz Interactivity Index. Wszystko dzięki nagłośnieniu przez stronę akcji charytatywnej.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Facebook Trends kwiecień 2017!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.