Luty, podobnie jak rok temu, upłynął na YouTube bardzo spokojnie. Wzrosła przeciętna liczba subskrypcji obserwowanych przez nas kanałów, natomiast oglądalność nieznacznie spadła w porównaniu do stycznia. Co jeszcze działo się na YouTube w lutym? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Ferie w pełni

Najchętniej oglądane wideo na polskim YouTube - YouTube Trends luty 2017

Najchętniej oglądane wideo na polskim YouTube – YouTube Trends luty 2017

Jak można poznać, że trwają ferie lub wakacje? To proste – zajrzeć na YouTube. W tych miesiącach statystyki wyświetleń kanałów dla dzieci szybują w górę. Nie inaczej było w lutym. Najpopularniejszym wideo miesiąca był znany chyba wszystkim dzieciom w Polsce hit Gummi Miś – “Bańkę Łap”, a w dziesiątce najchętniej oglądanych filmów znalazły się jeszcze trzy piosenki skierowane do najmłodszych.

Mierz działania na YouTubie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

19+ na fali

Najwięcej aktywności w kategorii Stacje i kanały TV - YouTube Trends luty 2016

Najwięcej aktywności w kategorii Stacje i kanały TV – YouTube Trends luty 2016

Nowy serial paradokumentalny TVN, 19+ opowiadający o krakowskich maturzystach wchodzących w dorosłość to jeden z największych hitów stacji. Popularność zdobył także na YouTube, gdzie na kanale TVN Series publikowane są fragmenty produkcji stacji. Najpopularniejsze są oczywiście te dotyczące 19+ (i innego paradokumentu – Szkoły). Dzięki będącemu na fali serialowi, kanał TVN Series wszedł do najlepszej piętnastki pod względem liczby wyświetleń, aktywności, interaktywności.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.