Tak jak można było się spodziewać, administratorzy najwięcej postów opublikowali w Walentynki, było ich aż o 20% więcej niż zwykle. Jednak żaden z nich nie trafił do piątki najlepszych postów miesiąca. Luty był dość rozgadanym miesiącem, użytkownicy częściej komentowali posty stron, jednak rzadziej je lubili i udostępniali. Co jeszcze działo się na Facebooku w lutym? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Spadek aktywności na Facebooku

Najbardziej interaktywne posty na polskim Facebooku - Fanpage Trends luty 2017

Najbardziej interaktywne posty na polskim Facebooku – Fanpage Trends luty 2017

Tak jak pisaliśmy, choć posty marek były częściej komentowane (przeciętny post zbierał o 5,3% więcej komentarzy niż w styczniu), wszystkie inne wskaźniki zaangażowania i aktywności spadły. Przeciętna strona opublikowała 49,82 posta, to spadek o 4,5 procent w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Mniej aktywni byli także użytkownicy, średnia liczba  polubień posta spadła o 7,56%, a komunikacja stron angażowała średnio 218 osób, czyli mniej o 7% w porównaniu do pierwszego miesiąca 2017 roku.

MIERZ DZIAŁANIA NA FACEBOOKU!Zobacz więcej

Awans Zbigniewa Stonogi w Fanpage Trends

Największe strony w kategorii Politycy i partie - Fanpage Trends luty 2017

Największe strony w kategorii Politycy i partie – Fanpage Trends luty 2017

Dwa najpopularniejsze posty w kategorii Politycy i partie odnoszą się do lutowych doniesień nt. nadużywania limuzyn przez polityków rządu. Zbigniew Stonoga wystosował list otwarty do kierowcy nieszczęsnego seicento, które zderzyło się z limuzyną pani Premier.  Możliwe, że dzięki temu postowi, Zbigniew Stonoga, pierwszy performer polskiej polityki (po abdykacji z tego stanowiska Janusza Palikota) awansował na drugie miejsce w rankingu pod względem liczby fanów, wyprzedzając urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. W piętnastce najpopularniejszych politycznych stron pojawiła się także strona Lecha Wałęsy. Profil byłego prezydenta polubiło 10 tysięcy nowych użytkowników, dzięki czemu awansował on o dwa miejsca.

Zapraszamy do lektury raportu Fanpage Trends luty 2017!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.