Fanpage Trends styczeń 2017 – Duże zmiany w raportach

Wraz z początkiem nowego roku postanowiliśmy odświeżyć raporty Trends. W końcu wydajemy je już ponad pięć lat. A to dopiero początek zmian, które przygotowujemy. Na razie jednak zajmijmy się styczniem. Kto był najpopularniejszy? Czy styczeń 2017 (tak jak i inne stycznie) upłynął pod znakiem WOŚP? Dowiecie się tego z najnowszego wydania Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Powrót Roberta Lewandowskiego do Fanpage Trends

Największe profile na polskim Facebooku - Fanpage Trends styczeń 2017

Największe profile na polskim Facebooku – Fanpage Trends styczeń 2017

Tak, jak pisaliśmy, czas na zmiany. Najważniejszą i pierwszą z nich jest ta dotycząca obowiązującej od trzech lat zasady, że w raportach pojawiają się tylko profile mające więcej niż 50% fanów z Polski. Zmieniliśmy to kryterium na kryterium języka – od tej pory profile komunikujące się przynajmniej w 10% po polsku, uznajemy za polskie. Najważniejszą tego konsekwencją jest powrót piłkarzy występujących w ligach zagranicznych, w tym naszej największej gwiazdy, Roberta Lewandowskiego, który do tytułu najpopularniejszego Polaka na Instagramie, może sobie dołożyć tytuł najpopularniejszego Polaka na Facebooku. W piętnastce największych profili pojawił się także Kuba Błaszczykowski (na drugiej pozycji) oraz Łukasz Piszczek, zamykający pierwszą dziesiątkę. Dawna trójka z Dortmundu znowu razem. Jednocześnie przypominamy, że w raportach pojawiają się jedynie aktywne profile, i dlatego nie dziwcie się nieobecnością Wojciecha Szczęsnego, bramkarz Arsenalu na swoim Facebooku milczy od maja 2016.

Nowa kategoria w Fanpage Trends

Największe profile w kategorii FMCG - Fanpage Trends styczeń 2017

Największe profile w kategorii FMCG – Fanpage Trends styczeń 2017

Kolejna nowość w raportach to kolejna zbiorcza kategoria – FMCG. Największą stroną w tej branży jest Tymbark, przed Coca-Colą i Małym Głodem. Najlepiej swoich fanów angażują natomiast Maybelline New York, J.A. Baczewski Vodka Monopolowa i E. Wedel.

Najszybciej rosnący w Fanpage Trends

Najszybciej rosnące profile na polskim Facebooku - Fanpage Trends styczeń 2017

Najszybciej rosnące profile na polskim Facebooku – Fanpage Trends styczeń 2017

Najszybciej rosnące profile to dwa hity stycznia – Ucho Prezesa i San Escobar. Oba praktycznie od zera, zdobyły setki tysięcy fanów. Nic w tym dziwnego, sprawą San Escobar żył w grudniu i styczniu cały internet, a fenomen Ucha Prezesa już dawno wykroczył poza YouTube i dotarł nawet do ośrodków władzy.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends!

Mierz działania Twojej firmy na Facebooku!Wypróbuj za darmo!

Do góry
Do góry

Podobne posty