Grudzień oczywiście zdominowała świąteczna tematyka. Także na YouTube, dwa najpopularniejsze filmy związane się ze świętami. Poza tym, w grudniu użytkownicy chętniej subskrybowali kanały – przeciętna liczba subskrypcji wzrosła o prawie 4% w porównaniu do listopada, a ogólna liczba subskrypcji analizowanych przez nas kanałów zwiększyła się o 22%.

Co jeszcze działo w grudniu na YouTube? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Świąteczna atmosfera w YouTube Trends

Najpopularniejsze wideo na YouTube - YouTube Trends grudzień 2016

Najpopularniejsze wideo na YouTube – YouTube Trends grudzień 2016

Wielką furorę na YouTube zrobiły w grudniu dwie świąteczne reklamy Huawei i Allegro, które znalazły się na samym szczycie zestawienia najpopularniejszych wideo miesiąca. Zostały wyświetlone odpowiednio prawie 19 i ponad 10 milionów razy. Nic dziwnego, obie wykorzystują magię świąt i grają na emocjach. Co ciekawe, w dziesiątce najpopularniejszych filmów miesiąca znalazła się jeszcze jedna reklama Huawei.

Popularność filmów, wywindowała w naszych rankingach takżę kanały Huawei i Allegro. Pierwszy z nich awansował o 11 miejsc i uplasował się na drugiej pozycji w zestawieniu najczęściej oglądanych kanałów w grudniu, a drugi w tym samym rankingu zanotował wzrost o 54 pozycje i znalazł się na miejscu siódmym.

Najpopularniejsze piosenki w 2016 roku

pierwsza-trojka-najpopularniejszych-klipow

Podobnie jak przed rokiem, postanowiliśmy sprawdzić, czego Polacy słuchali na YouTube i przygotowaliśmy specjalną playlistę z najpopularniejszymi piosenkami opublikowanymi na polskich kanałach w 2016 roku. Najczęściej słuchaliście piosenki “Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak, co nas nie dziwi, bo ta piosenka przez większość roku znajdowała się na samym szczycie rankingu najpopularniejszych wideo w YouTube Trends. Jakie inne piosenki były w minionym roku? Tego dowiecie się z naszego wpisu!

Zapraszamy do lektury raportu YouTube Trends grudzień 2016!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.