Instagram Trends grudzień 2016 – Instagram w świetle lampek świątecznych

Mimo iż zima nie rozpieściła nas ilością śniegu w wigilijny wieczór, to na brak świątecznego nastroju nie powinniśmy narzekać – na pewno nie zabrakło go użytkownikom Instagrama, u których #christmas był najczęściej używanym hashtagiem w grudniu.

Wśród najlepszych postów w tym miesiącu na Instagramie królowały prezenty, choinki oraz świąteczne zdjęcia z życzeniami. W dodatku okres świąteczny, odmiennie niż wakacyjny, sprzyjał większej aktywności na Instagramie – ciekawe, kto omijał świąteczne porządki tłumacząc się „dużą ilością pracy w mediach społecznościowych”.

Co jeszcze działo się na Instagramie w grudniu? Tego dowiecie się z najnowszego wydania Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

Handel na czerwono

Chociaż sklepy w grudniu na brak klientów narzekać nie mogą, to na spadek aktywności obserwujących na Instagramie już tak – większość stawki poprzedza czerwony znaczek, oznaczający przesunięcie się o kilka oczek w dół względem poprzedniego miesiąca. Podobnie wygląda sprawa z liczbą obserwujących, a to za sprawą czarnego konia – G2A.COM. Jeśli natomiast chodzi o aktywności, to zaskoczeniem może być PROSTO, które wskoczyło aż o 36 oczek w górę – przyczyniły się do tego z pewnością często publikowane w ostatnim czasie gify oraz zdjęcia podzielone na części.

Instagram Trends Grudzień 2016 - profil Prosto

Prosto zamieszcza ciekawe kolaże (źr.: Instagram.com)

Małżeństwo znów na podium

O Annie i Robercie Lewandowskich piszemy dużo i często, gdyż z pewnością są oni niekwestionowaną parą królewską polskiego Instagrama. I choć Robert znacznie wyprzedza swoją małżonkę w aktywnościach i popularności, to w grudniu Anna zajęła drugie miejsce, jeśli chodzi o liczbę nowych obserwujących – było ich aż 68 tysięcy. Natomiast trzecie miejsce w stawce zajmuje model i prezenter – Jakub Kucner.

Instagram Trends Grudzień 2016 - najszybciej rosnący

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, wypełnijcie ten formularz lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Pobierz raport Instagram Trends grudzień 2016!

Mierz działania na Instagramie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

Do góry
Do góry

Podobne posty