Fanpage Trends grudzień 2016 – Polityka przeplata się ze świętami

W grudniu obserwowane przez strony na Facebooku opublikowały średnio o 1, 38% mniej postów, co też przełożyło się na odrobinę niższe zaangażowanie użytkowników i niższą liczbę polubień. Jednak już jeśli chodzi o liczbę komentarzy i udostępnień, zauważyliśmy drobne wzrosty.

Co jeszcze działo się w grudniu na Facebooku? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

BBC wiralowym mistrzem grudnia

Najbardziej interaktywny post miesiąca - Fanpage Trends grudzień 2016

Najbardziej interaktywny post grudnia

Najlepszy post w grudniu opublikowała strona BBC Lifestyle. Były to naturalnie świąteczne życzenia opatrzone prośbą o ich udostępnienie. Skuteczną – post “szerowało” 87 tysięcy osób, a zareagowało 27 tysięcy. Ten profil też najlepiej radził sobie wiralowo w ubiegłym miesiącu.

Polityka w Fanpage Trends

Najbardziej angażujące branże na Facebooku - Fanpage Trends grudzień 2016

Najbardziej angażujące branże na Facebooku – Fanpage Trends grudzień 2016

Tak, jak pisaliśmy przy okazji Twitter Trends, grudzień był bardzo burzliwym miesiącem jeśli chodzi o wydarzenia polityczne. Facebook zwykle na politykę reaguje mniej niż Twitter i tak było również w ubiegłym miesiącu, nie znaczy to jednak, że polityczne wydarzenia przeszły zupełnie bez echa. W porównaniu branż, kategoria Politycy i partie awansowała o sześć miejsc w rankingu zaangażowanie – w komunikację stron z tej kategorii zaangażowało się ponad  milionów użytkowników Facebooka – oraz o dwa miejsca w zestawieniu interaktywności.

Najbardziej angażujące strony w kategorii Politycy i partie - Fanpage Trends grudzień 2016

Najbardziej angażujące strony w kategorii Politycy i partie – Fanpage Trends grudzień 2016

Jak wyglądał grudzień w samej kategorii Politycy i partie? Równie ciekawie. Strona Sławomira Nitrasa, jednego z liderów protestu opozycji, swoją komunikacją wzbudziła reakcję 139% swoich fanów, co dało mu awans o 32 miejsca w rankingu najbardziej angażujących stron politycznych na polskim Facebooku. Również dużymi wzrostami mogą pochwalić się strony Radka Sikorskiego, Kamili Gasiuk-Pihowicz oraz Platformy Obywatelskiej.

SA Wardęga z ważnym przesłaniem

Najbardziej interaktywne strony vlogów i youtuberów - Fanpage Trends grudzień 2016

Najbardziej interaktywne strony vlogów i youtuberów – Fanpage Trends grudzień 2016

Wśród najlepszych postów grudnia znalazło się także wideo SA Wardęgi, w którym youtuber przestrzega przed nieprzemyślanym zakupem psiaków pod choinkę. Film udostępniło ponad 67 tysięcy osób. To był także najlepszy post w kategorii Vlogi i Youtuberzy, co dało Wardędze awans na drugie miejsce w rankingu najbardziej interaktywnych vlogów w grudniu 2016. Cieszy nas, że tak ważne przesłanie przebiło się przez szum informacyjny na Facebooku.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends grudzień 2016!

Do góry
Do góry

Podobne posty