Listopad na polskim YouTube był miesiącem intensywnym. Prawie wszystkie wskaźniki aktywności użytkowników wzrosły w porównaniu do października. Średnia liczba wyświetleń obserwowanych przez nas filmów o 4%, średnia liczba subskrypcji o 3%, a liczba komentarzy o 10%. Czyżby coraz krótsze jesienne dni i listopadowa pogoda sprawiały, że chętniej spędzamy czas przed ekranami?

Co jeszcze działo się na YouTube w listopadzie? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Nowy lider w YouTube Trends

Najpopularniejsze kanały na polskim YouTube - YouTube trends listopad 2016

Najpopularniejsze kanały na polskim YouTube – YouTube Trends listopad 2016

Najchętniej oglądanym kanałem w listopadzie nie był wcale Step Records, lider zestawienia od kilkunastu miesięcy. Opolska wytwórnia dała się wyprzedzić kanałowi TVN, którego wideo w listopadzie zostały wyświetlone ponad 41 milionów razy. Ten wynik tvnpl częściowo zawdzięcza swojej niezwykłej aktywności – w ubiegłym miesiącu opublikowali na YouTube 151 filmów. Duże wzrosty w rankingu najchętniej oglądanych kanałów zanotowały SPInka Film Studio i Jacek Makarewicz, które awansowały odpowiednio o 12 i 10 pozycji. Jednak to nie oni są rekordzistami pod tym względem.

Mierz działania na YouTube w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Bądź obecny

Najczęściej oglądane wideo polskich kanałów - YouTube Trends listopad 2016

Najczęściej oglądane wideo polskich kanałów – YouTube Trends listopad 2016

Najpopularniejszym filmem opublikowanym przez polski kanał była w listopadzie wzruszająca świąteczna reklama Huawei, która na YouTube została wyświetlona 10 milionów razy. Dzięki temu wynikowi kanał Huawei Mobile Poland awansował o 637 (to nie żart) miejsc w rankingu najpopularniejszych kanałów. Drugim najchętniej oglądanym wideo była piosenka amerykańskiej wokalistki LP, która już w grudniu przyjechała na dwa wyprzedane koncerty do Warszawy i Poznania. Jak widać, Laura Pergolizzi rządzi nie tylko w Internecie.

Dramy vs GargamelVlog

Najpopularniejsze kanały w kategorii Styl Życia - Vlogi - YouTube Trends listopad 2016

Najpopularniejsze kanały w kategorii Styl Życia – Vlogi – YouTube Trends listopad 2016

We vlogowej kategorii Styl życia mamy nowego lidera – Gargamel Vlog. Jego filmy zostały w listopadzie wyświetlone ponad pięć milionów razy, o milion więcej niż Ajgora Ignacego, który znalazł się na drugim miejscu zestawienia. Gargamel znalazł się także czołówce pozostałych zestawień – liczby ocen, aktywności, interaktywności. Udało mu się to przede wszystkim dzięki dwóm filmom, w których komentuje popularne dramy, czyli afery na YouTube.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends!