Instagram Trends listopad 2016 – Instagram zapada w zimowy sen

Co ma wspólnego Robert Lewandowski, TEDE i Julia K., znana jako Maffashion? Królują nadal jako najbardziej aktywne i interaktywne postaci polskiego Instagrama, odpowiednio w kategorii Osoba, Muzyk i Bloger.

Tej trójki sen zimowy jeszcze nie zmorzył, czego nie można jednak powiedzieć o reszcie profili na Instagramie, które w ostatnim miesiącu zaliczyły sześcioprocentowy spadek formy, jeśli chodzi o ilość napisanych postów. Taki sam procentowy spadek widać w ilości postów przypadających na profil. Jednak w czasie, gdy profile przysypiają, obserwujący stali się wyjątkowo aktywni, generując przy tym dwunastoprocentowy przyrost komentarzy pod postami obserwowanych przez nas profili.

Co jeszcze działo się na Instagramie w listopadzie? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

Stabilizacja wśród Instagramersów

bez-tytulu

Choć są bardzo świeżą (bo obserwowaną przez nas dopiero od sierpnia) kategorią w Instagram Trends, już teraz widać tam sporą stabilizację – mowa oczywiście o Instagramersach, czyli grupach użytkowników Instagrama z różnych miast i regionów, którzy wspólnie robią zdjęcia pięknych miejsc w swojej okolicy.

Niepodzielnie króluje tam wrocławska grupa IgersWroclaw z największą liczbą aktywności i obserwujących, wyprzedzając tym samym InstagramersPoland i igerswarsaw. Może któraś z grup spróbuje w przyszłym miesiącu szarży na wyższe miejsce i wprowadzenia jakichś kolorów w to szare zestawienie?

Spadki i wzrosty jak na termometrze w listopadzie 

bez-tytulu3

Stagnacja z pewnością nie dosięgnie jednak kategorii Osoby (poza Robertem Lewandowskim i Julią K., oczywiście), w której rotacja miejsc jak zwykle jest ogromna. Przykładowo profil RAFAL JONKISZ Snap joonkers wskoczył o 20 pozycji wyżej względem ostatniego wydania Instagram Trends. Zaraz za nim, jeśli chodzi o szybkie wzrosty aktywności, biegnie pomocnik Paris Saint-Germain – Grzegorz Krychowiak, który plasuje się teraz na 14 miejscu po sprincie w górę o 15 oczek.

Day off @thepeninsulaparis hotel #brunch @albertriele #apart

A photo posted by Grzegorz Krychowiak (@grzegorz.krychowiak) on

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, wypełnijcie ten formularz lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Pobierz raport Instagram Trends listopad 2016!

Mierz działania na Instagramie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

Do góry
Do góry

Podobne posty