YouTube Trends październik 2016 – Youtuberzy do boju

W październiku łączna liczba subskrypcji wszystkich obserwowanych przez nas kanałów wzrosła o 3 miliony, to wynik aż o 22% lepszy niż we wrześniu. Natomiast średnia liczba wyświetleń spadła w październiku o 15% i o taki sam procent spadła średnia liczba komentarzy.

Co jeszcze działo się na YouTube w październiku? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Najlepsi w YouTube Trends

Najwięcej wyświetleń od początku - YouTube Trends październik 2016

Najwięcej wyświetleń od początku – YouTube Trends październik 2016

Podobnie jak we wrześniu, w ubiegłym miesiącu najczęściej oglądaliście produkcje Step Records, które zanotowały 43 miliony wyświetleń. Milion mniej miał kanał tvnpl, który awansował na miejsce drugie, wyprzedzając dotychczasowego wicelidera – kanał Disco Polo Lajf. Do piętnastki najchętniej oglądanych kanałów na YouTube wrócili dwaj youtuberzy – Gimper i Mandzio, którzy awansowali odpowiednio o 19 i 21 miejsc. Obaj wrócili też na szczyt rankingu pod względem interaktywności – Gimper na miejsce pierwsze, a Mandzio na najniższy stopień podium, rozdziela ich dotychczasowy lider Blowek. Warto zwrócić uwagę na kanał RoxMb, który w tym samym rankingu awansował aż o 165 miejsc.

W październiku nastąpiło też kilka przetasowań w rankingu pod względem liczby wyświetleń od założenia kanału. Abstrachuje TV wyprzedzili itvp, KaliGanjaMafia przeskoczyła MyMusicGroup, jedną z większych polskich wytwórni muzycznych.

Rozrywka na YouTube

Najczęściej oglądane wideo w kategorii Rozrywka - YouTube Trends październik 2016

Najczęściej oglądane wideo w kategorii Rozrywka – YouTube Trends październik 2016

Pamiętacie czasy, kiedy Sylwester Wardęga był najpopularniejszym Polakiem na YouTube? Możliwe, że te czasy już niedługo powrócą. Na razie Sylwester na swoim kanale opisuje swoje perypetie z podróży do Peru i dzięki nim w październiku znalazł się na siódmym miejscu wśród najchętniej oglądanych kanałów rozrywkowych na YouTube. Największy wzrost w tej kategorii zanotował kanał Wapniak, który awansował aż o 48 miejsc i ostatecznie uplasował się na 11 miejscu w zestawieniu najchętniej oglądanych youtuberów zajmujących się rozrywką.

Telewizja 2.0

youtube-header-newWideo staje się coraz ważniejszą częścią komunikacji w internecie. Połowa Polaków korzysta z YouTube. W ciągu czterech lat liczba użytkowników YouTube w Polsce wzrosła o sześć milionów – do 18.9 miliona. Jak przez 10 lat od uruchomienia YouTube zmieniła się konsumpcja wideo w sieci? Dowiecie się tego z naszego specjalnego wpisu.

Zapraszamy do lektury raportu YouTube Trends październik 2016!

Do góry
Do góry

Podobne posty