Twitter Trends październik 2016 – Czarny protest

Październik na Twitterze kipiał od emocji politycznych i sportowych. Obserwowane przez nas profile wysłały średnio o pięć procent tweetów więcej niż we wrześniu. Spadłą za to średnia liczba polubień i podań dalej – odpowiednio o pięć i szesnaście procent.

Co jeszcze działo się na Twitterze w październiku? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Czarny październik

Najpopularniejsze hashtagi - Twitter Trends październik 2016

Najpopularniejsze hashtagi – Twitter Trends październik 2016

#Czarnyprotest zdominował Twitter w październiku. To był nie tylko najczęściej tweetowany hashtag miesiąca, ale także temat wielu dyskusji. 3 października, w dniu strajku kobiet, obserwowane przez nas profile wysłały 3193 tweety oznaczone #czarnyprotest. Więcej niż tweetów oznaczonych drugim najpopularniejszym hashtagiem października – #wieszwiecej – w całym miesiącu. To, jak czarny protest rozpalił Polskę bardzo dobrze widać po najlepszych tweetach z poszczególnych branż. O czarnym proteście tweetowali użytkownicy zwykle niezajmujący się polityką na co dzień.

Polityka na Twiterze

Najczęściej wspominane profile w kategorii Polityka - Twitter Trends październik 2016

Najczęściej wspominane profile w kategorii Polityka – Twitter Trends październik 2016

Skoro polityka kolejny miesiąc z rzędu na Twitterze rozpala klawiatury użytkowników, przyjrzyjmy się ponownie bliżej tej kategorii. Warto zauważyć, że profil prezydenta Andrzeja Dudy w październiku awansował do piętnastki największych profili na polskim Twitterze i umocnił się na trzecim miejscu wśród polityków, wyprzedzają go jedynie Janusz Palikot i Radosław Sikorski. Najczęściej wspominanym profilem politycznym, podobnie jak we wrześniu pozostał profil Prawa i Sprawiedliwości, ale na drugie miejsce awansowała .Nowoczesna. Na szóstym miejscu w tym samym zestawieniu znalazł się profil jednej z najaktywniejszych posłanek obecnej kadencji, Kamili Gasiuk-Pihowicz. O piętnaście miejsc awansował profil partii Razem, który w październiku twitterowicze wspominali ponad 3 tysiące razy.

Najlepsze tweety w Twitter Trends

Najlepsze tweety - Twitter Trends październik 2016

Najlepsze tweety – Twitter Trends październik 2016

Nie sama polityką Twitter żyje, jego druga miłość to piłka nożna. Wszystkie z pięciu najbardziej interaktywnych tweetów miesiąca dotyczą najpopularniejszej dyscypliny sportu. Najwięcej polubień i podań dalej zebrał Arek Milik, który poinformował o udanej operacji iroczpoęcziu rehabilitacji. Tak, był popularniejszy od Roberta Lewandowskiego, który oczywiście też znalazł się w tym zestawieniu. Tak jak i Andrzej Duda, gratulujący polskim piłkarzom zwycięstwa nad Armenią w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji.

Zapraszamy do lektury raportu Twitter Trends październik 2016!

Do góry
Do góry

Podobne posty