Można było się tego spodziewać, letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro całkowicie zdominowały sierpień na Twitterze. #Rio2016 był nie tylko najczęściej używanym hashtagiem w trakcie trwania zawodów (od 5 do 21 sierpnia), ale także całego miesiąca. Oczywiście twitterowicze pamiętali także o kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego czy zbliżającym się początku roku szkolnego, jak zawsze trzymając rękę na pulsie.

Co jeszcze działo się na Twitterze w sierpniu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Wakacyjne rozluźnienie w Twitter Trends

Podobnie, jak w przypadku Instagrama i YouTube (a pewnie i Facebooka), na Twitterze w sierpniu odnotowaliśmy mniejszą aktywność. Wiadomo, wakacyjne wyjazdy sprawiają, żę łatwiej oderwać się od mediów społecznościowych. Obserwowane przez nas profile opbulikowały o 2% mniej tweetów niż w lipcu i o 13% mniej niż w czerwcu.

125 tysięcy powodów, by lubić Marcina Gortata

Najlepsze tweety - Twitter Trends sierpień 2016

Najlepsze tweety – Twitter Trends sierpień 2016

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń w sierpniu na polskim Twitterze był pokaz szczodrości Marcina Gortata, który w ramach akcji organizowanej przez Krzysztofa Stanowskiego przelał 125 tysięcy złotych na protezy dla małego Antosia. Tweet, w którym jedyny polski koszykarz w NBA, pokazuje potwierdzenie przelewu został polubiony ponad 4 tysiace razy i podany dalej 815 razy, dzięki czemu znalazł się wśród pięciu najbardziej angażujących tweetów miesiąca.

Najlepsi w Twitter Trends

Najbardziej angażujące profile - Twitter Trends sierpień 2016

Najbardziej angażujące profile – Twitter Trends sierpień 2016

Poza Marcinem Gortatem, najbardziej angażujące tweety wysłali jak zawsze Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Zbigniew Boniek oraz Adrian Mierzejewski. Ten ostatni pochwalił się przejściem do nowego klubu. Profil Roberta Lewandowskiego kolejny miesiąc z rzędu najszybciej zdobywał nowych obserwujących, przed polskim kontem Papieża Franciszka oraz Zbigniewem Bońkiem. Natomiast najbardziej angażującym profilem był profil Krzysztofa Stanowskiego przed Saszan oraz Dawidem Kwiatkowskim. Największy awans w rankingu zaangażowania odnotował profil Arka MIlika, który awansował o 93 miejsca.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Twitter Trends!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.