Lipiec, pierwszy wakacyjny miesiąc, na Twitterze upłynął pod znakiem trzech wydarzeń – finałowej fazy EURO 2016, szczytu NATO w Warszawie oraz odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Mimo podobnej obiftości w wydarzenia, obserwowane przez nas profile w poprzednim miesiącu tweetowały rzadziej niż w czerwcu – opublikowały średnio o 8% tweetów mniej.

Co jeszcze działo się w lipcu na Twitterze? Zapraszamy do lektury najnowszego raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Najpopularniejsze hashtagi w Twitter Trends

Najlepsze hashtagi miesiąca - Twitter Trends lipiec 2016

Najlepsze hashtagi miesiąca – Twitter Trends lipiec 2016

Najczęściej używane hashtagi w lipcu to #POL, #ŚDM i #EURO2016. Jak widać, nasz lokalny hashtag światowych Dni Młodzieży okazał się dużo popularniejszy od oficjanego #WYD. Do #ŚDM należała oczywiście końcówka miesiąca – od 26 do 31 lipca to właśnie był najpopularniejszy hashtag dnia. Reszta miesiąca upłynęła przede wszystkim pod znakiem wydarzeń sportowych – fazy finałowej francuskiego turnieju, Tour de Pologne, Final Six siatkarskiej Ligi Światowe – a także wydarzeń politycznych – szczytu NATO, próby zamachu stanu w Turcji oraz tragicznych wydarzeń w Niemczech.

Potęga piłki

Największe profile w kategorii marki - Twitter Trends lipiec 2016

Największe profile w kategorii marki – Twitter Trends lipiec 2016

Najpopularniejsze tweety miesiąca, podobnie jak w czerwcu, są związane z piłką nożną. Robert Lewandowski, Kamil Grosiciki i Kamil Glik żegnali się z EURO, Grzegorz Krychowiak obwieścił przenosiny do Paryża, a prezes PZPN, Zbigniew Boniek świętował rodzinną uroczystość. Duże awanse zanotowały  profile piłkarskie, m.in.PZPN przeskoczył Lotnisko Chopina i zajął drugie miejsce wśród profili markowych pod względem liczby obserwujących. oficjalny profil reprezentacji. Koniec EURO to jednak nie koniec piłkarskich emocji, w lipcu ruszyła Ekstraklasa i w związku z tym uaktywnili się kibice polskich drużyn, co poskutkowało awansami większości drużyn w rankingach zaangażowania i aktywności. Najczęściej wspominanym profilem wśród wszystkich marek było oficjalne konto najwyższej klasy rozgrywkowej – uwaga, od tego sezonu liga ma nowego sponsora tytularnego – LOTTO Ekstraklasy.

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu Twitter Trends!

 

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.