Można było się tego spodziewać, Twitter w czerwcu żył EURO we Francji. Aż trzynaście razy najpopularniejszym hashtagiem dnia było #POL lub #EURO, które jednocześnie były najczęściej używane w ciągu całego miesiąca. Oczywiście, ze sportem na Twitterze może równać się jedynie polityka – Twitter żywo reagował na referendum w Wielkiej Brytanii i Brexit czy wizytę przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Co jeszcze działo się na Twitterze w czerwcu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends przygotowanego przez Sotrender!

Najwięksi wygrani EURO 2016 na Twitterze

Najbardziej angażujące profile - Twitter Trends czerwiec 2016

Najbardziej angażujące profile – Twitter Trends czerwiec 2016

Na szumie wokół mistrzostw Europy najbardziej oczywiście skorzystali piłkarze i osoby związane ze sportem. Cztery z pięciu najlepszych tweetów miesiąca było autorstwa polskich reprezentantów. Na dodatek ten piąty należał do Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN i byłego wybitnego piłkarza. Co więcej, najwięcej nowych obserwujących zyskał profil Roberta Lewandowskiego – 37 tysięcy. Najbardziej angażowały tweety Krzysztofa Stanowskiego, dziennikarza sportowego i redaktora naczelnego portalu piłkarskiego Weszło! oraz oficjalnego profilu reprezentacji, Łączy nas piłka. W rankingu profili polskojęzycznych pod względem zaangażowania zanotowaliśmy duże wzrosty także Grzegorza Krychowiaka, Michała Pola (naczelnego Przeglądu Sportowego).

Podróże i miejsca w Twitter Trends

Najczęściej wspominane profile w kategorii Podróże i miejsca - Twitter Trends czerwiec 2016

Najczęściej wspominane profile w kategorii Podróże i miejsca – Twitter Trends czerwiec 2016

Czerwiec to także początek lata, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej kategorii Podróże i miejsca. Największe profile w kategorii to Chopin Airport, Kulturalna Warszawa, Warszawa oraz Wrocław. Za to w angażowaniu twitterowiczów nie ma sobie równych Trójmiasto. Gdańsk i Gdynia znalazły się na podium rankingu (wyprzedza je tylko Chopin Airport) i są także najczęściej wspominanymi profilami w swojej kategorii.

Mierz działania na Twitterze w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

EURO 2016 w social media

Hashtagi #POL i #POR na Twiterze w czasie meczu Polska-Portugalia

My też daliśmy się porwać sportowej gorączce i przygotowaliśmy kilka analiz poświęconych obecności naszej reprezentacji w mediach społecznościowych. Sprawdziliśmy także, jak kibicowaliście na Twitterze i co wywołało Waszą największą radość. Więcej na ten temat znajdziecie na naszym blogu.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends!