Wszystkie obserwowane przez nas media społecznościowe zostały zdominowane przez Mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbywające się we Francji. Facebook również, większość najlepszych postów odnosiła się właśnie do zmagań polskiej reprezentacji. Sportowe emocje nie spowodowały jednak spadku aktywności na Facebooku. W ubiegłym miesiącu analizowane przez nas strony opublikowały ponad 1, 5% więcej treści niż w maju.

Co jeszcze działo się na Facebooku w czerwcu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Piłkarze na fali w Fanpage Trends!

Najszybciej rosnące FanPage na Facebooku, czerwiec 2016

Najwięcej nowych fanów zdobył w ubiegłym miesiącu Grzegorz Krychowiak. Stronę środkowego pomocnika reprezentacji polubiło w czerwcu 256 tysięcy użytkowników. Dobry występ Krychowiaka na EURO 2016 nie jest jedyną przyczyną takiego wzrostu. Jeszcze w czerwcu łączono polskiego piłkarza z jednym z najpopularniejszych klubów – Paris St. Germain (co okazało się prawdą, w nowym sezonie Krychowiak zagra w Paryżu). Ponad 200 tysięcy nowych fanów zyskał także Arkadiusz Milik.

Alior Bank korzysta z EURO 2016

Najbardziej angażujące strony - Fanpage Trends czerwiec 2016

Najbardziej angażujące strony – Fanpage Trends czerwiec 2016

Najlepszym przykładem, jak marki mogą przy pomocy wydarzeń sportowych zyskać zainteresowanie, jest Alior Bank. Dzięki jednemu postowi zachęcającemu do kibicowania Polakom na EURO awansowali o ponad tysiąc miejsc w rankingu najbardziej angażujących stron na polskim Facebooku. W komunikację strony zaangażowało się ponad 168 tysięcy fanów, czyli dwukrotność jej fanów. Gratulujemy!

Mierz działania na Facebooku w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

EURO 2016 w social media

Liczba aktywności na stronach reprezentacji w czasie meczu Polska Portugalia

Liczba aktywności na stronach reprezentacji w czasie meczu Polska Portugalia

Mocno trzymaliśmy kciuki za naszych piłkarzy, również w mediach społecznościowych. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, ja wyglądało kibicowanie podczas najważniejszych meczów polskiej reprezentacji w turnieju na Facebooku i Twitterze. Jak tweetowaliśmy, jak reagowaliśmy na bramki, co wzbudziło największe emocje? Tego wszystkiego dowiecie się na naszym blogu!

Pejzaż wydatków reklamowych na Facebooku

odsetek wydatków na reklamę w mediach społecznościowych

Ile wydaje się w Polsce na promocję postów na Facebooku? Na takie pytanie postanowiliśmy odpowiedzieć na Forum IAB. Jak to zrobiliśmy? Realizowane pionierską metoda opartą o big data, badanie pozwala przewidzieć na podstawie danych publicznych rzeczywiste wydatki na płatną komunikację dowolnej strony, całych branż i kategorii produktowych. Dowiedz się więcej!

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.