Fanpage Trends marzec 2016 – Wiosenne przebudzenie

Wiosną budzi się nie tylko natura, ale również Facebook. W ubiegłym miesiącu analizowane przez nas strony opublikowały o 13% więcej postów niż w lutym, użytkownicy częściej je komentowali. Co jeszcze działo się na Facebooku w marcu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Rekordowa polityka w Fanpage Trends

Najbardziej interaktywne posty - Fanpage Trends marzec 2016

Najbardziej interaktywne posty – Fanpage Trends marzec 2016

Choć na Facebooku polityka zwykle ustępuje miejsca bardziej rozrywkowym treściom, w marcu nie dało się od niej uciec. Apel inicjatywy “Cała Polska niezwłocznie publikuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego” został polubiony przez 14 tysięcy użytkowników, ale udostępniony aż 63 tysiące razy. Komentarz Macieja Stuhra dotyczący  rozdania polskich nagród filmowych Orły polubiło ponad 260 tysięcy użytkowników! Jednak najpopularniejszy w ubiegłym miesiącu był post Schroniska w Korabiewicach, który został udostępniony ponad 90 tysięcy raz. Warto wspomnieć, że post opublikowano 28 marca.

Dwa plemiona czy więcej?

Złudzenie większości w sieciach społecznościowych

Złudzenie większości w sieciach społecznościowych

Sprawa wystąpienia Macieja Stuhra i zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego każą sobie zadać pytanie o podziale Polaków na dwa wrogie sobie plemiona. Czy to prawda, czy może zgrabny medialny konstrukt? Kamil Rakocy, razem z pomocą Sotrender Research Team postanowił odpowiedzieć na to pytanie na konferencji Cyber 6.0.

Tego nie da się odzobaczyć

Liczba zaangażowanych użytkowników pod przeciętnym postem giganci memowi vs największe media - prezentacja "Tego nie da się odzobaczyć"

Liczba zaangażowanych użytkowników pod przeciętnym postem giganci memowi vs największe media

Na tej samej konferencji mówiliśmy o tym, czego dowiedzieliśmy się o Polakach, trendach i przemianach kulturowych, badając media społecznościowe. Widzieliśmy rzeczy, o których badaczom się nie śniło. Wnioski? Czekają nas ciekawe czasy.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty