Luty na YouTube był równie spokojny, co styczeń. Choć liczba nowych subskrypcji wzrosła o ponad 9% w stosunku do poprzedniego miesiąca, to przeciętna liczba wyświetleń filmów na analizowanych przez nas kanałach spadła o 1% w porównaniu do stycznia. Co jeszcze działo się na YouTube? Zapraszamy do lektury raportu przygotowanego przez Sotrender!

Youtuberzy gamingowi w YouTube Trends

W pierwszym tygodniu marca w Katowicach odbyły się mistrzostwa świata w e-sporcie, Intel Extreme Masters, które przyciągnęły setki tysięcy widzów. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się przedstawicielom tej dziedziny na polskim YouTube. W lutym najwięcej nowych subskrypcji zanotowały spośród kanałów polskojęzycznych StuuGames, Blowek i IsAmUxPompa. Te trzy kanały dostały również najwięcej kciuków w górę w ubiegłym miesiącu. Pierwsze dziesiątki rankingów aktywności i interaktywności kanałów w całości składają się z youtuberów gamingowych.

najbardziej aktywne kanały - YouTube Trends luty 2016

Najwięcej aktywności – YouTube Trends luty 2016

Mierz działania na YouTube w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

 

W ubiegłym miesiącu spośród kanałów poświęconych gamingowi najwięcej wyświetleń zanotował IsAmUxPompa przed StuuGames i Rezigiuszem, który podobnie jak w styczniu znalazł się na najniższym stopniu podium w tym rankingu. Najchętniej oglądany film w tej kategorii to “TY MALY TRZMIELU! – WHO’S YOUR DADDY?! /w MULTI & REZI” ReZigiusza, który został wyświetlonyw lutym 976 tys. razy.

najbardziej lubiane kanały na YouTube - YouTube Trends luty 2016

Najlepiej oceniane kanały na YouTube – YouTube Trends luty 2016

 

Muzyka w YouTubeTrends

najchętniej oglądane filmy - YouTube Trends luty 2016

Najczęściej oglądane wideo – YouTube Trends luty 2016

 

Mimo zdecydowanej dominacji youtuberów gamingowych w rankingach zaangażowania użytkowników, to muzyka jest najpopularniejszym rodzajem treści na YouTube. Podobnie jak przed miesiącem najchętniej oglądanym wideo był teledysk Popka i Matheo “Wodospady”, za którym znalazł się walentynkowy singel Gangu Albanii, “Kocham Cię, robaczku”. W pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych wideo znajdziemy jeszcze jeden singel Króla Albanii oraz trzy utwory disco polo. Ponownie w zestawieniu znalazły się trzy piosenki skierowane do dzieci, co może wynikać z ferii zimowych i większej ilości czasu spędzanej przez najmłodszych w internecie.

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu YouTube Trends!

 

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.