Fanpage Trends luty 2016 – Walentynki i ferie zimowe na Facebooku

Ferie zimowe najwidoczniej odciągnęły administratorów stron od Facebooka. W ubiegłym miesiącu na polskim Facebooku pojawiło się o 2% mniej postów stron niż w styczniu, a publikowane treści angażowały średnio o 10% mniej użytkowników. Nie znaczy to jednak, że życie w social media w lutym zamarło. Najpopularniejszym hashtagiem lutego był oczywiście #walentynki. Co ciekawego jeszcze działo się na Facebooku w poprzednim miesiącu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Nowy lider w Fanpage Trends

Największe strony na polskim Facebooku - Fanpage Trends luty 216

Największe strony na polskim Facebooku – Fanpage Trends luty 2016

Mamy nową największą polską stronę na Facebooku! Nowym liderem została strona Play, operatora komórkowego, która o 9 tys. fanów wyprzedziła w lutym stronę Serce i Rozum. Największe zaangażowanie fanów wywołały posty Ewy Chodakowskiej, Wiedzy bezużytecznej i Martyny Wojciechowskiej. Natomiast najwięcej polubień otrzymały treści opublikowane przez stronę youbera gamingowego StuuGames.

Walentynkowe ćwiczenia

Najvbardziej interaktywne sotrny na polskim Facebooku - Fanpage Trends luty 2016

Najvbardziej interaktywne sotrny na polskim Facebooku – Fanpage Trends luty 2016

Fit.pl po raz kolejny opublikował najpopularniejszy post miesiąca i co ciekawe był to jedyny post w zestawieniu odnoszący się do Walentynek. Dzięki temu super strona Fit.pl zanotowała duże wzrosty w rankingach stron polskojęzycznych. W rankingu zaangażowania profil znalazł się na 11. miejscu (awans o 11 miejsc), a w zestawieniu pod względem interaktywności na najniższym stopniu podium, awansując o 7 miejsc.

Mierz działania na na Facebooku w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Reakcje na reakcje

reakcje

Przez siedem długich lat użytkownicy Facebooka mogli jedynie darzyć się sympatią, wreszcie możemy dać odpocząć naszym wirtualnym kciukom. Wprowadzone globalnie Facebook Reactions to sześć graficznych komunikatów stanowiących uproszczone odzwierciedlenie emocji. Sprawdziliśmy, co zmienia się z perspektywy użytkownika Facebooka, a co z perspektywy marek budujących tu swoją strategię.

Jak polskie media wykorzystują wideo na Facebooku

Typy postów używane przez polskie media i portale internetowe na Facebooku - raport jak polskie media korzystają z wideo na Facebooku

Typy postów używane przez polskie media i portale internetowe na Facebooku

Nie od dziś wiadomo, że treści wideo stają się coraz popularniejszym sposobem komunikacji w mediach społecznościowych. Ten rodzaj treści wzbudza największe zaangażowanie użytkowników i najsilniej przyciąga ich uwagę. W Sotrenderze postanowiliśmy sprawdzić, jak z możliwości komunikacji wideo w internecie korzystają polskie media.

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu Fanpage Trends!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty