YouTube Trends Październik 2015 – dzisiaj znowu będzie “Pomidorowa”

Najwyraźniej jesienna obniżka temperatury skłoniła Polaków do spędzenia więcej czasu przed ekranami. W rezultacie w tym miesiącu liczba subskrypcji analizowanych przez Sotrender kanałów wzrosła o 2.02 mln i jest to wynik o 14.1% lepszy niż w poprzednim miesiącu. Co jeszcze działo się na YouTube w Polsce w październiku? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender.

Smaczne żarty w YouTube Trends

Formacja Letni Chamski Podryw nadal na topie. Tak jak miesiąc wcześniej,  to właśnie piosenkę „Pomidorowa”, będącą zabawną przeróbką utworu „Naucz mnie” Sarsy, Polacy oglądali w październiku najchętniej. Łączna liczba wyświetleń wideo, blisko 4, 5 mln, nie była jednak w minionym miesiącu tak spektakularna jak przed miesiącem. Przypomnijmy, że wówczas parodię autorstwa Letniego Chamskiego Podrywu wyświetlono aż 7, 7 mln razy, co pozwoliło grupie zanotować skok w rankingu najchętniej oglądanych kanałów polskojęzycznych o 130 miejsc. Jesienne wyniki kanału Letniego Chamskiego Podrywu były już znacznie słabsze. Formacja spadła o 6 miejsc w zestawieniu względem liczby odsłon kanałów muzycznych oraz o 5 miejsc względem liczby aktywności w tej kategorii.

YouTube Trends - filmy najchętniej oglądane w październiku 2015

YouTube Trends – filmy najchętniej oglądane w październiku 2015

Miesiąc pod znakiem Chopina

Podczas gdy na Twitterze odbywający się w Warszawie XVII Konkurs Chopinowski przeszedł właściwie bez echa, użytkownicy YouTube poświęcili mu więcej uwagi. Film „Final Round, 20.10.2015 (6 p.m.− 8.30 p.m.), 17th Chopin Piano Competition” opublikowany przez Chopin Institute był najchętniej komentowanym filmem miesiąca i zgromadził imponującą liczbę ponad 23, 2 tys. wypowiedzi.

Mierz działania na YouTube w SotrenderzeWypróbuj za darmo!

Z kolei kanał Chopin Institute opublikował w październiku 837 filmów, co stanowiło najwyższy wynik pośród wszystkich kanałów polskojęzycznych. W rezultacie kanał awansował o 57 pozycji w rankingu względem liczby odsłon kanałów muzycznych oraz o 25 miejsc w zestawieniu według liczby aktywności i o 44 pozycje w rankingu najbardziej interaktywnych kanałów muzycznych.

YouTube Trends - kanały muzyczne z największą liczbą odsłon w październiku 2015

YouTube Trends – kanały muzyczne z największą liczbą odsłon w październiku 2015

 Jesienne gusta Polaków

Jakie filmy zebrały w październiku najwięcej pozytywnych ocen? Okazuje się, że liderem w tym zestawieniu było wideo opublikowane przez Rezigiusza pt. „Uczę siostrę jeździć autem cz.1”, które polubiło aż 49, 6 tys. osób. Drugi był film pt. „Wybuchający pirat! – gry planszowe” dodany przez Stuu Games z 45, 8 tys. polubień, a trzecie „Co myślimy: na wycieczce szkolnej” autorstwa AbstrachujeTV z 41, 4 tys. ocen pozytywnych. Dla odmiany utwór „Young multi – Nie Wiem (Prod. Lodafrench)” opublikowany przez Multi Gameplay Guy Polacy przyjęli w październiku z największą niechęcią, dając mu  6, 3 tys. kciuków w dół.

Zapraszamy do lektury październikowego wydania raportu YouTube Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty