Insight Trends Październik 2015

Przed miesiącem pokazaliśmy nowy raport Sotrendera – Insight Trends. Czas na pażdziernikową edycję raportu. Dowiecie się m.in., które branże najbardziej angażują swoich fanów i jak często promuje się posty. Zapraszamy do lektury raportu Insight Trends przygotowanego przez Sotrendera!

Polskie strony Facebooku w październiku promowały swoje posty tak samo często, jak miesiąc wcześniej. Udział zasięgu płatnego wzrósł o 1 punkt procentowy w stosunku do września kosztem zasięgu organicznego. Średnie zaangażowanie na post również delikatnie wzrosło i w październiku wynosiło 0, 69%. Wzrost widać też w poszczególnych wskaźnikach zaangażowania. Czy to niesprzyjająca pogoda sprawiła, że Polacy chętniej spędzają czas na Facebooku?

Insight Trends październik 2015

Insight Trends październik 2015

W październikowym wydaniu raportu wprowadziliśmy kolejne branże znane z raportów Fanpage Trends – Alkohol, Ludzie, Muzyka, Napoje, NGO, Podróże, Zdrowie oraz żwnosć – inne. Dzięki temu liczba analizowanych branż wzrosła do 19.

Mierz działania na Facebooku w SotrenderzeWypróbuj za darmo!

 

Jak wyglądało porównanie branż w październiku?

W związku z dodaniem nowych branż mamy nowego lidera w rankingu zaangażowania fanów. Najwięcej aktywności użytkowników Facebooka wywoływały posty Stron z branży Podróże. Nic dziwnego, idzie zima, lato zostało odległym wspomnieniem – czas zaplanować wyjazdy na narty i przyszłoroczne wakacje.

Porównanie branż - raport Insight Trends październik 2015

Porównanie branż – raport Insight Trends październik 2015

Co ciekawe, Blogi, branża opierająca swoją komunikację na interakcji z użytkownikami i zasięgach bezpłatnych, musiała ustąpić miejsca kategorii Muzyka, która swoją komunikację opiera na podobnych zasadach. Łączny zasięg bezpłatny (organiczny i wirusowy) w tej kategorii wyniósł 98%!

Statystyka branży Muzyka - Insight Trends październik 2015

Statystyka branży Muzyka – Insight Trends październik 2015

Podobnie, jak przed miesiącem z promowania postów najczęściej korzystają Strony z branży E-commerce, IT/Elektronika oraz Napoje. W tych kategoriach około 45% całkowitego zasięgu to zasięg płatny.

Jeśli chcecie porównać swoją stronę z innymi ze swojej kategorii wielkościowej, zapraszamy na Global Social Facts – nowy projekt Sotrendera.

Zapraszamy do bezpłatnego pobrania raportu Insight Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty