Twórcy kanału Letni, Chamski Podryw rozbili we wrześniu bank sukcesów na YouTube. “Pomidorowa” – ich parodia utworu “Naucz mnie” wykonywanego oryginalnie przez Sarsę, uczestniczkę programu “The Voice of Poland” z ponad 7, 7 mln wyświetleń była najchętniej wyświetlanym oglądanym filmem miesiąca i pozwoliła Letniemu, Chamskiemu Podrywowi awansować aż o 130 pozycji w zestawieniu najchętniej oglądanych kanałów polskojęzycznych. Co jeszcze działo się na YouTube we wrześniu? Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

“The Voice of Poland” silnym graczem na YouTube

YouTube’owa aktywność programu telewizyjnej dwójki może być wzorem dla innych programów tego typu. Kanał VoiceOfPoland znalazł się we wrześniu wśród trzech najchętniej oglądanych kanałów polskojęzycznych, osiągając liczbę blisko 20, 7 mln wyświetleń. Jednocześnie VoiceOfPoland uzyskał jedną z najwyższych w zeszłym miesiącu liczb wyświetleń w przeliczeniu na subskrybenta – aż 136, co pozwoliło mu awansować aż o 23 pozycje w zestawieniu pod względem liczby odsłon kanałów polskojęzycznych oraz przesunąć się na 10. miejsce zestawienia pod względem liczby wyświetleń od początku istnienia kanału. Poza tym teledyski dwóch uczestniczek programu Natalii Nykiel oraz Sarsy znalazły się wśród trzech najchętniej wyświetlanych filmów miesiąca.

YouTube Trends - najczęściej oglądane filmy września

YouTube Trends – najczęściej oglądane filmy września

Cisza i spokój w YouTube Trends

Nie da się nie zauważyć, że w ostatnim czasie YouTube w Polsce rozwija się jakby odrobinę wolniej. We wrześniu liczba subskrypcji analizowanych przez Sotrender kanałów wzrosła o 1, 78 mln i był to wynik o ponad 17% gorszy niż w sierpniu. Średnia liczba nowo dodanych filmów dla przeciętnego kanału wyniosła z kolei 11, 9, co stanowiło rezultat gorszy od sierpniowego aż o 12, 3%. Mało tego, w porównaniu do minionego miesiąca o blisko 4% obniżeniu uległa także liczba komentarzy pod filmami o liczbie polubień większej niż 1000, a średnia liczba wyświetleń analizowanych przez nas filmów zmniejszyła się o ponad 6%. Czyżby w YouTube Trends zapanowała jesień?

Mierz działania na YouTube w SotrenderzeWypróbuj za darmo!

Fakt24.pl rośnie w siłę

Wrzesień był zdecydowanie dobrym czasem dla kanału Fakt24.pl. W minionym miesiącu opublikował on aż 132 filmy, co dało mu drugie miejsce pod względem liczby nowych materiałów po Telewizji Republika i zdobył najwięcej, bo 1, 9 aktywności w przeliczeniu na jednego subskrybenta. Kanał zdobył również pozycję lidera w zestawieniu najbardziej interaktywnych kanałów prasowych. Również najczęściej oglądane wideo w kategorii Prasa zostało opublikowane właśnie przez Fakt24.pl. Był to film, w którym jasnowidz Krzysztof Jackowski przepowiada wybuch wojny w Europie. We wrześniu wideo to obejrzane zostało blisko 345 tys. razy.

YouTube Trends - najczęściej oglądane wideo w kategorii Prasa

YouTube Trends – najczęściej oglądane wideo w kategorii Prasa

Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania raportu YouTube Trends!