Ostatni miesiąc wakacji upłynął pod znakiem obniżonej aktywności użytkowników YouTube. Średnia liczba nowo dodanych filmów dla analizowanych przez Sotrender kanałów wyniosła 10.6 i jest to wynik o 9.4% niższy niż w lipcu. Znacznie spadła także średnia liczba wyświetleń, która wyniosła 2, 5 tys., obniżając tym samym lipcowy wynik o 10, 9%. Liczba nowych subskrypcji analizowanych przez nas kanałów spadła do poziomu 2.15 mln, uszczuplając wynik z zeszłego miesiąca o 18.9%. Pomimo rozprężenia, dla kilku kanałów sierpień był owocny. Kogo oglądaliśmy najczęściej? Zapraszamy do lektury sierpniowego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Step Records po raz kolejny miażdży konkurencję w YouTube Trends

Najwięcej, bo blisko 45 mln odsłon w sierpniu zanotował Step Records, czyli wytwórnia Gangu Albanii, która zdecydowanie wyprzedziła pozostałe kanały, zostawiając je daleko w tyle. Step Records świetnie wypada także w kwestii przyrostu nowych subskrybentów, których w sierpniu przybyło blisko 40 tys.  Kanał niezmiennie pozostaje również na czele zestawienia całkowitej liczby odsłon z imponującym wynikiem 851 mln, natomiast w zestawieniu najczęściej ocenianych kanałów polskojęzycznych awansował o 5 pozycji, przesuwając się tym samym na 13. pozycję.

Bardzo muzyczny sierpień

W sierpniowym zestawieniu najczęściej oglądanych filmów znajdziemy tylko jedną pozycję, która nie jest teledyskiem i jest to zajmujący 4. miejsce film… “Jake i Piraci z Nibylandii – Zaklęcie odmładzające”. Na pierwszym miejscu nadal pozostaje Sarsa ze swoim hitem pt. “Naucz Mnie”. Drugie i trzecie miejsca zajmują kolejno: Enej z teledyskiem do piosenki “Kamień z Napisem LOVE” oraz Natalia Nykiel z utworem “Bądź Duży”. Spory wzrost oglądalności Natalia Nykiel, która podobnie jak wspomniana wcześniej Sarsa, jest byłą uczestniczą programu muzycznego “The Voice of Poland”, może zawdzięczać licznym koncertom w całej Polsce, które z pewnością pomogły w promocji jej najpopularniejszego kawałka.

YouTube Trends Sierpień 2015 - najchętniej oglądane wideo miesiąca

YouTube Trends Sierpień 2015 – najchętniej oglądane wideo miesiąca

ReZigiusz podbija rankingi

Młody gamer nie mógł zaznaczyć swojej obecności w YouTube Trends bardziej dobitnie. W sierpniu, po wzroście aż o 57 tys. widzów,  kanał ReZiego awansował do trójki kanałów z największym miesięcznym przyrostem liczby subskrybentów. ReZigiusz z blisko 1, 6 widzów jest tym samym właścicielem najbardziej lubianego, drugiego najchętniej oglądanego oraz trzeciego największego kanału na YouTube w Polsce. Pod względem liczby odsłon w sierpniu ReZi awansował o 4 miejsca, plasując się na drugim miejscu w zestawieniu najchętniej oglądanych polskojęzycznych kanałów miesiąca.

YouTube Trends Sierpień 2015 - imponujące wyniki ReZigiusza

YouTube Trends Sierpień 2015 – imponujące wyniki ReZigiusza

Użytkownicy, wykonując ponadprzeciętną liczbę aktywności, zapewnili gamerowi również 1. miejsce w zestawieniu pod względem liczby aktywności. Można się spodziewać, że dotychczasowa i tak już imponująca popularność ReZigiusza eksploduje jeszcze bardziej w związku z faktem, że został on jednym ze współprowadzących program “The Voice of Poland”.

Zapraszamy do lektury sierpniowego wydania raportu YouTube Trends!