Okazuje się, że wysokim temperaturom oparli się tylko użytkownicy oraz administratorzy stron na Facebooku. Zarówno użytkownicy Twittera, jak i YouTube’a, wykazywali się w ubiegłym miesiącu zdecydowanie mniejszą aktywnością, niż w czerwcu. Kanały opublikowały o 3, 5% mniej filmów niż miesiąc wcześniej, z kolei średnia liczba wyświetleń analizowanych przez Sotrender filmów spadła o 44% w stosunku do czerwca. Zmniejszeniu uległa również średnia liczba komentarzy pod filmami, osiągając w lipcu wynik o blisko 8% gorszy niż w czerwcu. Co jeszcze działo się na YouTube w minionym miesiącu? Zapraszamy do najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Polacy grają i grają

Najwięcej nowych subskrybentów zyskał w lipcu kanał JJayJoker, który zasubskrybowało aż 149 tys. osób. Ponad 62, 5 tys. nowych subskrybentów przybyło kanałowi reZigiusza, natomiast kanał izak LIVE powiększył grono widzów o ponad 61, 9 tys.. nowych osób. Mniej szczęścia miały kanały BycJakJanBlachowicz, kolorowyvlog oraz Matemaks. W lipcu ubyło im odpowiednio o 850, 744 oraz 378 subskrybentów.

Mierz działania na YouTube w SotrenderzeWypróbuj za darmo!

Uczestniczki The Voice of Poland na szczycie w YouTube Trends

Najchętniej oglądanym wideo lipca był, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, teledysk Sarsy. Na drugim miejscu znalazło się teledysk Gangu Albanii, który od miesięcy gości w czołówkach zestawień YouTube Trends, a na trzecim – teledysk innej uczestniczki programu The Voice of Poland – Natalii Nykiel.

YouTube Trends - filmy najchętniej oglądane w lipcu 2015

YouTube Trends – filmy najchętniej oglądane w lipcu 2015

Wideo, które zebrało najwięcej, bo aż 91, 5 tys., pozytywnych opinii w lipcu zostało opublikowane przez kanał Stuu Games, natomiast najbardziej nielubiany film lipca to wideo pt. „Koniec z filmami na YouTube” opublikowane przez Masterczulka, któremu kciuki w dół dało aż 7, 9 tys. osób. Co ciekawe, blisko 11% filmów dodanych w lipcu otrzymało tyle samo ocen pozytywnych, co negatywnych.

Zapraszamy do lektury lipcowego wydania raportu YouTube Trends!