Fanpage Trends Lipiec 2015 – upały administratorom niestraszne

W przeciwieństwie do Twittera, na Facebooku w lipcu nie zapanowała atmosfera wakacyjnego rozleniwienia. Wręcz przeciwnie, analizowane przez Sotrender profile opublikowały w lipcu ponad 283 tys. postów, czyli o niemal 2% więcej niż w czerwcu. Publikowane wpisy okazały się również znacznie bardziej angażujące niż w poprzednim miesiącu. Lipcowe posty średnio angażowały aż o blisko 11% bardziej niż te opublikowane w czerwcu, były komentowane o ponad 13% i udostępniane o ponad 35% częściej. Królem lajków w lipcu został Kamil Bednarek, którego zdjęcie polubiło ponad 101 tys. osób. Co jeszcze działo się na Facebooku w lipcu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Letnia mobilizacja na Facebooku

Nie ulega wątpliwości, że w lipcu, zamiast letniego rozprężenia, wśród stron komercyjnych zapanowała prawdziwa mobilizacja. Strony odpowiedziały średnio na ponad 7% więcej postów użytkowników, niż w poprzednim miesiącu. Profile najlepsze pod względem obsługi klienta na Facebooku, czyli heyah, T-Mobile PL oraz brilu.pl w lipcu odpowiedziały na 100% postów użytkowników, a najszybszy z nich, T-Mobile PL, udzielał odpowiedzi średnio po 2 minutach i 11 sekundach. Wynik Heyah był jedynie o 5 sekund słabszy. W zestawieniu branż pod względem obsługi klienta największy wzrost, aż o 15 pozycji, zanotowała w lipcu kategoria blogi. Tuż za nią uplasowała się kategoria NGO i akcje społeczne, która awansowała o 14 miejsc.

 

Obsługa klienta na Facebooku - Fanpage Trends Lipiec 2015

Obsługa klienta na Facebooku – Fanpage Trends Lipiec 2015

Sprawdź w Sotrenderze, jak wypadasz pod względem obsługi klienta na FacebookuWypróbuj za darmo!

Kto zyskał, a kto stracił w Fanpage Trends

W lipcu, spośród profili analizowanych przez Sotrender, najwięcej, bo niemal 9 tys. fanów, ubyło stronie Serce i Rozum. Drugi pod tym względem był Orange, który stracił blisko 6 tys. fanów, trzecie miejsce przypadło zaś stronie Spryciarze.pl, której ubyło ponad 5, 9 tys. fanów. Więcej szczęścia w lipcu miały profile Jogobella, która zyskała 121 tys. fanów, Onet Wiadomości, które zyskały 80 tys. fanów oraz profil serialu TVN „Szkoła”, który polubiło 77 tys. nowych osób. 

Kiedy publikować posty na Facebooku?

Od dawna to właśnie pytanie spędza sen z powiek wielu administratorom stron. Odpowiedź jest jedna – idealny czas postowania tak naprawdę nie istnieje. Zawsze będzie on uzależniony od celów, modelu biznesowego oraz grupy docelowej naszej marki. Mało tego, prawdopodobnie nie będziesz w stanie określić najbardziej optymalnego czasu publikowania, zanim nie zaczniesz skrupulatnie analizować wyników swojej strony. Zobacz, jak różnią się rezultaty stron z różnych kategorii w zależności od wybranych przez nie godzin publikacji wpisów oraz przeczytaj, jakimi przesłankami kierować się przy planowaniu własnych wpisów.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty