YouTube Trends kwiecień 2015 – nowe rankingi i powiew świeżości z ogrodu

W wiosennym wydaniu YouTube Trends przeprowadziliśmy małą rewolucję. W raporcie debiutują dwie nowe kategorie produktowe: “Banki i ubezpieczenia” oraz “Dom i ogród”. Dodatkowo wprowadziliśmy kolejny rodzaj rankingów – przedstawiający łączną liczbę “kciuków w górę” i “kciuków w dół” oraz procentowy udział ocen pozytywnych w stosunku do całkowitej liczby ocen kanałów. Które kanały na YouTube najszybciej zyskują subskrybentów, a które są najlepiej oceniane? Kto zdominował zestawienie najchętniej wyświetlanych w kwietniu filmów? Dowiedzcie się z najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Real users YouTube - YouTube Trends maj 2015

Użytkownicy YouTube – YouTube Trends kwiecień 2015

Gang Albanii dominuje na YouTube

Chyba możemy to już napisać – 2015 rok na YouTube jest czasem Gangu Albanii. Dominacja kontrowersyjnej hiphopowej grupy przypomina ubiegłoroczne triumfy SA Wardęgi. Każde nowe wideo Gangu Albanii staje się absolutnym hitem sieci. 6 z 10 najczęściej oglądanych produkcji minionego miesiąca to właśnie ich teledyski. Nic dziwnego, że kanał Step Records, wytwórni wydającej debiut Gangu, w kwietniu był najczęściej wyświetlanym kanałem – zebrał ponad 59 milionów odsłon. Nadal jednak Step Records musi uznać wyższość innej rapowej oficyny – PROSTO, która pod względem największej liczby wyświetleń od założenia kanału, niewzruszenie trwa na pierwszym miejscu rankingu. Niejednokrotnie o tym pisaliśmy, napiszemy jeszcze raz – hip hop na YouTube jest bardzo mocny, co widać chociażby na przykładzie kanału patokalipsa, który w ubiegłym miesiącu zanotował wzrost w zestawieniach aktywności i interaktywności odpowiednio o 3 i 155 miejsc, awansując do czołowej piętnastki wśród wszystkich analizowanych kanałów.

Najwięcej odsłon - kanały polskojęzyczne

Kanały z największą liczba odsłon – YouTube Trends kwiecień 2015

Nowe kategorie: “Banki i ubezpieczenia” oraz “Dom i ogród”

Począwszy od tego wydania YouTube Trends w raporcie znajdziecie dwie nowe kategorie. Pierwsza z nich to zupełna nowość – “Dom i ogród”. W premierowym zestawieniu w tej kategorii najpopularniejszym kanałem okazała się Castorama Polska, którą subskrybuje ponad 90 tys. użytkowników. Castorama jest również liderem w pozostałych kategoriach z wyjątkiem liczby odsłon od założenia kanału. W tym ostatnim zestawieniu na czele znajdziemy Leroy Merlin, Everyday Polska oraz Black Red White.

Druga nowa kategoria to połączenie poprzedniej kategorii “Banki” z firmami ubezpieczeniowymi. W rankingach prowadzą ING Bank Śląski oraz Bank Millennium, które solidarnie podzieliły się pierwszymi miejscami. ING znajduje się na czele zestawień pod względem ocen, odsłon oraz odsłon od założenia kanału, a Bank Millennium – aktywności, interaktywności oraz liczby subskrybentów.

Najwięcej odsłon kanału w kategorii Dom i Ogród – YouTube Trends kwiecień 2015

 

Mierz działania na YouTube z SotrenderemDowiedz się więcej!

Dodatkowe rankingi w YouTube Trends – Najczęściej oceniani

W kwietniowym raporcie debiutuje nowy typ rankingów – podsumowujący najczęściej oceniane na YouTube kanały. Wykresy uwzględniają również to, jaki odsetek wszystkich ocen kanałów stanowią “kciuki w górę”, czyli oceny pozytywne. Jak się okazuje najczęściej oceniany na YouTube kanał prowadzi Gimper, który w kwietniu zebrał niesamowitą liczbę niemal 611 tys. ocen, z czego – co jeszcze bardziej imponujące – 97% było pozytywnych. Na podium rankingu najczęściej ocenianych kanałów znaleźli się również izak LIVE z 557 tys. ocen, z czego 99% było pozytywnych oraz IaAmUxPompa z 511 tys. ocen, z których 99% stanowiły “kciuki w górę”.

Najczęściej oceniane kanały - YouTube Trends kwiecień 2015

Najczęściej oceniane kanały – YouTube Trends kwiecień 2015

Juz niedługo w Sotrenderze raporty PDF dla YouTube’a

Już od jakiegoś czasu za pomocą Sotrendera możecie przygotowywać szybkie automatyczne raporty PDF podsumowujące działania na Facebooku oraz Twitterze. To jedna z funkcji Sotrendera, z której jesteśmy szczególnie dumni, więc nieustannie ją rozwijamy. Już w najbliższych dniach wprowadzimy analogiczną funkcję także dla Waszych kanałów na YouTube! Nowościami w narzędziu na pewno pochwalimy się na Facebooku i Twitterze, śledźcie więc nasze profile, żeby być zawsze na bieżąco z nowymi możliwościami Sotrendera!

Zapraszamy do lektury kwietniowego wydania raportu YouTube Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty