Trochę zimowy, a trochę wiosenny marzec na YouTube upłynął w rytm hip hopu. Wśród 10 najchętniej oglądanych w ubiegłym miesiącu wideo siedem to teledyski hiphopowe. Trzy pozostałe filmy – nie jest to żadnym zaskoczeniem – są produkcji SA Wardęgi. W marcu użytkownicy chętniej subskrybowali kanały – liczba nowych subskrypcji wzrosła o 2, 9% w porównaniu do lutego. Czyżby YouTube budził się z zimowego letargu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends.

YouTube Trends Real Users 03 2015

Real Users YouTube Marzec 2015

Król Albanii nowym królem YouTube?

W ubiegłym miesiącu dwoma najchętniej oglądanymi filmami na polskim YouTube zostały single zapowiadające debiut hiphopowego składu Gang Albanii. Podium zamyka psopająk Wardęgi (opublikowany we wrześniu ubiegłego roku!), a jego najnowsza produkcja, Car Dog for Animals, zadebiutowała w dziesiątce najczęściej wyświetlanych filmów. Sylwester umocnił się na pozycji najpopularniejszego twórcy na YouTube – w marcu zyskał ponad 55 tys. nowych subskrybentów. Między innymi dzięki dobremu wynikowi Gangu Albanii kanał wytwórni Step Records zanotował awans na 10 miejsce w zestawieniu pod względem liczby subskrybentów.

Najchętniej oglądane filmy - YouTube Trends 03 2015

Najchętniej oglądane filmy – YouTube Trends Marzec 2015

Siła vlogów gamingowych

Wśród najbardziej angażujących i aktywnych kanałów prym wiodą vlogi gamingowe, których wartość zauważyły już marki i agencje reklamowe. Liderzy zeszłomiesięcznych rankingów pozostali na swoich miejscach, najwięcej subskrybentów zebrał ReZigiusz, jego kanał jest  również na czele pod względem aktywności i interaktywności. Użytkownicy najchętniej oglądali w marcu filmy IsAmUxPompa, a najwięcej odsłon od początku ma Stuu Games. Według Barbary Sołtysińskiej, prezes zarządu agencji LifeTube, analizując polskiego YouTube’a warto przyjrzeć się dynamice rozwoju gamingu – w top 10 na polskim YouTube znajdują się aż 4 kanały o tematyce gamingowej. – Każdy miesiąc przynosi ciągły rozwój kanałów. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że to właśnie gamerzy mają najbardziej zaangażowanych fanów – świadczy o tym wskaźnik interaktywności widzów (12 z 15 najbardziej interaktywnych kanałów to gaming). To właśnie dlatego branża coraz chętniej angażuje w swoje kampanie twórców gamingowych. O sile tej kategorii na YouTube może świadczyć również duże zainteresowanie twórcami podczas pierwszej edycji VideoFest by LifeTube – w maju, podczas kolejnej edycji, gaming będzie stanowić największą część wydarzenia – dodaje Sołtysińska.

YouTuberzy gamingowi - YouTube Trends Marzec 2015

YouTuberzy gamingowi – YouTube Trends Marzec 2015

Mierz działania na YouTube z SotrenderemDowiedz się więcej!

Piękna bądź

Wśród vlogów zajmujących się modą i urodą liderem kolejny miesiąc w większości zestawień pozostaje kanał stylizacje 2, który w marcu okazał się najaktywniejszym, najbardziej interaktywnym i najchętniej oglądanym kanałem. Red Lipstick Monster jest największym vlogiem poświęconym modzie i urodzie – subskrybuje go ponad 324 tysiące użytkowników (o 16 tys. więcej niż w lutym). Jednak nie jest to kanał z największą liczbą odsłon od założenia – tu liderem została Agi. Najchętniej oglądaną dziesiątkę wideo w tej kategorii prawie po równo podzieliły między sobą Red Lipstick Monster, stylizacje 2 oraz littlemoonster96. Największy awans zaliczyła Karolina Głuszak, która trafiła do piętnastki najaktywniejszych kanałów, awansując o 30 miejsc. Wśród markowych kanałów związanych z urodą bezkonkurencyjny pozostaje Avon – MakeUpTV. To niekwestionowany lider pod względem aktywności, interaktywności i liczby subskrybentów. Pod względem wyświetleń Avon musiał uznać wyższość L’Oreal Paris Polska, który opublikował najpopularniejszy film marca w tej branży.

Moda i uroda - YouTube Trends Marzec 2015

Moda i uroda – YouTube Trends Marzec 2015

Zapraszamy do lektury raportu YouTube Trends Marzec 2015

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.