W lutym użytkownicy YouTube najchętniej oglądali filmy PROSTOTV i Step Records, dwóch popularnych wytwórni hiphopowych. SA Wardęga nowy rok rozpoczyna z trochę słabszymi wynikami, 12 mln wyświetleń kanału w lutym dało mu zaledwie szóstą pozycję na liście. Sylwester może pocieszyć się tym, że nikt nie jest w stanie mu zagrozić w rankingu pod względem liczby subskrybentów, w ciągu minionego miesiąca kanał najpopularniejszego polskiego youtubera zasubskrybowało aż 82 tys. internautów. ReZigiusz wrócił na czoło rankingów aktywności i interaktywności kanału. Zanotował również poważny wzrost w liczbie odsłon od założenia kanału i trafił do czołowej piętnastki. Zapraszamy do lektury raportu YouTube Trends.

Megapanel - Real users YouTube

Real users YouTube luty 2015 – dane Megapanelu

Wybory coraz bliżej

Perspektywa zbliżających się wielkimi krokami wyborów prezydenckich oraz parlamentarnych już dziś wpływa na zachowania zarówno widzów YouTube, jak i publikujących treści dotyczące polityki i spraw bieżących. Najczęściej oglądany kanał prasowy to Gazeta Polska VD, która w lutym zdetronizowała Auto Świat. Duży wzrost oglądalności zanotował kanał idźpodprąd, również poświęcony polityce. Jest to jednocześnie najaktywniejszy i najbardziej interaktywny kanał w kategorii Prasa. W najbliższych miesiącach możemy spodziewać się wzmożonej aktywności kanałów partii politycznych, dla których utworzymy z tej okazji specjalną kategorię.

Najaktywniejsze kanały w kategorii prasa - YouTube Trends luty 2015

Najaktywniejsze kanały w kategorii prasa – YouTube Trends luty 2015

Ferie – dzieci zasiadły przed komputerami

Najchętniej oglądanym kanałem stacji telewizyjnej na YouTube w lutym była, podobnie jak w styczniu, itvp. MINIVEVO – kanał przeznaczony dla dzieci – zdominował ranking najchętniej wyświetlanych filmów w tej branży. 10 na 10 pierwszych pozycji zajmują produkcje MINIVEVO. Najwięcej wyświetleń – ponad 1, 5 mln zanotował film Warto zauważyć, że ten kanał od początku swojego istnienia opublikował tylko 25 filmów. Choć od dłuższego czasu utrzymywał się on w czołówce kategorii, lutowa, pełna dominacja to nowość, prawdopodobnie związana z feriami zimowymi i większą ilością wolnego czasu.

Najwiecej odsłon w kategorii Stacje TV - YouTube Trens luty 2015

Najwiecej odsłon w kategorii Stacje TV – YouTube Trens luty 2015

Kobiety na YouTube

Wraz z Com Creation i HG Intelligence przygotowaliśmy raport dotyczący obecności kobiet w mediach społecznościowych, również na YouTube. Z badań wynika, że coraz większą aktywnością w social media wykazują się panie w wieku 45 lat i starsze (wzrost o 12% real users serwisu w kategorii 45-54 oraz o 10% w kategorii 55+ wg danych Megapanelu). Na YouTube kobiety szukają przede wszystkim treści poradnikowych, związanych z kulinariami, pielęgnacją ciała oraz lifestylowych. Zapraszamy do lektury całego raportu, który już niedługo będzie można pobrać na naszej stronie. Śledźcie nasz fanpage, by być na bieżąco.

Sotrender – nowy inwestor, wielkie ambicje i dalsza rekrutacja

Pozyskaliśmy nowego inwestora, którego wsparcie pomoże nam w ekspansji na rynki zagraniczne. Możemy jeszcze szybciej rozwijać nasz flagowy produkt, dodając do niego kolejne funkcje ułatwiające korzystanie z Sotrendera. Dlatego nadal prowadzimy szeroko zakrojoną rekrutację. Zgłoś się do nas, może to właśnie na Ciebie czekamy! Oferty pracy możesz znaleźć na naszej stronie.

Zapraszamy do lektury lutowego wydania raportu YouTube Trends!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.