Sport w social media – prezentacja

Media społecznościowe stały się nieodłączną częścią naszego życia, nic więc dziwnego, że marki i organizacje również korzystają z nich coraz aktywniej.  Dotyczy to także organizacji sportowych, w przypadku których kilka serwisów wydaje się mieć szczególne znaczenie na naszym rynku. Zapraszam do obejrzenia prezentacji wygłoszonej podczas XIII Dni Marketingu Sportowego.

Facebook najpopularniejszy

Facebook jest kanałem najczęściej używanym we wszystkich branżach ze względu na wysokość budżetów przeznaczanych na działania w jego obrębie oraz największy zasięg tego medium. YouTube sprawdza się znakomicie w sytuacjach, gdy dysponujemy unikatowymi materiałami, co w przypadku treści wideo nie jest takie proste. Co raz więcej sportowców i klubów komunikuje się z fanami na Instagramie, dostarczając ciekawych zdjęć z treningów czy z życia codziennego, które niezmiennie wzbudzają zainteresowanie odbiorców. Twitter sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku sportowców działających międzynarodowo, którzy komunikują się w więcej niż jednym języku. Nie można zapomnieć także o zyskującym coraz większą popularność Snapchacie. Jednak podczas gdy w Stanach Zjednoczonych cieszy się on bardzo dużą popularnością wśród koszykarzy NBA, sportowcy i celebryci w Polsce dopiero się do niego przekonują. Z cyklicznych raportów Sotrendera “Fanpage Trends” dowiadujemy się, że kategorię sport na Facebooku otwiera Ewa Chodakowska, która zdominowała wszystkie rankingi i co miesiąc angażuje prawie ćwierć miliona fanów.

Sport na Facebooku w Polsce

Sport na Facebooku w Polsce

Na Facebooku sport jest jedną z niewielu kategorii, które mogą sobie pozwolić na więcej i postować znacznie częściej niż inne branże. W przypadku marek konsumenckich zalewanie fanów kilkoma wpisami dziennie mija się z celem i może być źle odbierane. W przypadku wydarzeń sportowych jednak komentowanie na żywo jest wręcz pożądane.

Sprawdzaj skuteczność działań w social media z SotrenderemDowiedz się więcej!

YouTube trenuje

Gdy przyjrzymy się kategorii sport na YouTube, widzimy, że zdominowali ją trenerzy personalni i youtuberzy. W przypadku marek prowadzenie jakościowej komunikacji na YouTube wymaga znaczących nakładów finansowych i czasowych. Trochę inaczej wygląda to w przypadku kanałów sportowych, które dysponują znaczącą ilością unikalnych treści. Ciekawymi przykładami są chociażby kanały PZPN “Łączy nas piłka” czy “Legia Warszawa”,   regularnie udostępniający sceny zza kulis wydarzeń wydarzeń, które nie są dostępne nigdzie indziej.

Sport na YouTube w Polsce

Sport na YouTube w Polsce

Zapraszam do obejrzenia pełnej wersji prezentacji z XIII Dni Marketingu Sportowego!

Do góry
Do góry

Podobne posty