Fanpage Trends Luty 2015 – Oscary przegrały z walentynkami

Luty na Facebooku w Polsce minął bez większych zaskoczeń. Administratorzy stron nawiązywali w postach do wzbudzających emocje bieżących wydarzeń, a tych w lutym nie brakowało. Cała Polska żyła w minionym miesiącu rozdaniem Oscarów, jednak jak się okazuje, „Ida” na Facebooku przegrała z walentynkami. Co jeszcze działo się na Facebooku w lutym? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends!

Demografia użytkowników Facebooka w lutym 2015

Użytkownicy Facebooka – Fanpage Trends luty 2015

Walentynki pokonały „Idę”

Luty na Facebooku został zdominowany przez dwa tematy: święto zakochanych oraz rozdanie Oscarów. O ile można byłoby się spodziewać, że informacje o zwycięstwie polskiego filmu w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny” całkowicie podbiją News Feedy użytkowników, okazało się, że było inaczej. Wzmianki o Oscarach wystąpiły w opublikowanych w lutym postach 9, 84 tys. razy, podczas gdy temat miłości i Walentynek pojawił się blisko 3 tys. razy częściej. Świętu zakochanych oraz rozdaniu Oscarów zadedykowaliśmy w ubiegłym miesiącu dwie analizy, których wyniki znaleźć można na naszym blogu. We wpisie pt. „Who would win the Oscar in social media? (INFOGRAPHIC)” sprawdziliśmy, kto otrzymałby statuetki, gdyby zamiast Akademii Filmowej przyznawali je użytkownicy mediów społecznościowych. Z kolei w artykule „Valentine’s Day on social media – lovely statistics for brands” podpowiadaliśmy markom, jak panującą na Facebooku romantyczną atmosferę mogą wykorzystać na własny marketingowy użytek. Zapraszamy do lektury!

Najczęściej używane hashtagi - Fanpage Trends luty 2015

Najczęściej używane hashtagi na Facebooku – Fanpage Trends luty 2015

Do biegu, gotowi, start! – kampania prezydencka ruszyła pełną parą.

Politykę na Faceboooku zdominowały majowe wybory prezydenckie. Bronisław Komorowski oficjalnie ogłosił starania o reelekcję i był to jeden z najpopularniejszych postów w tej kategorii. Jego najważniejszy konkurent do Pałacu Prezydenckiego, Andrzej Duda idzie w górę w rankingach zaangażowania i interaktywności. Rewelacja stycznia – Partia KORWiN – zdobyła najwięcej nowych fanów, 11 tys. i zbliża się do jednego ze swoich liderów, Przemysława Wiplera. Janusz Korwin-Mikke trwa niezagrożony na szczycie większości zestawień. Lutego do udanych nie może zaliczyć Kongres Nowej Prawicy, kolejny miesiąc traci fanów, co jest efektem wyrzucenia JKM z szeregów KNP. Zupełnie inaczej sprawa ma się z popularnością Roberta Biedronia w mediach społecznościowych. Od czasów wyboru na prezydenta Słupska polityk lewicy nie schodzi z pierwszych stron mediów i ma to swoje odbicie w wysokich pozycjach naszych zestawień.

Najbardziej angażujące strony - Polityka i partie; Fanpage Trends luty 2015

Najbardziej angażujące strony – Polityka i partie; Fanpage Trends luty 2015

Kobiety w social media nie tylko od święta

Marzec jest miesiącem kobiet, dlatego wraz z Com Media i HG Intelligence przygotowaliśmy raport o obecność przedstawicielek płci pięknej w mediach społecznościowych. Odpowiadamy na pytania, co je angażuje, na jakich profilach udzielają się najczęściej, a jakie kategorie są zdecydowanie “męskie” i co na to wpływa. Okazuje się, że stereotypy dotyczące zainteresowań kobiet są częściowo prawdziwe. Drugim, mniej oczywistym wnioskiem wynikającym z raportu jest rosnąca aktywność w social media pań powyżej 55 roku życia. Zapraszamy do lektury pełnej wersji raportu!

Odsetek kobiet w poszczególnych kategoriach profili na Facebooku

Odsetek kobiet w poszczególnych kategoriach profili na Facebooku

Sotrender z nowym inwestorem

Luty 2015 r. był bardzo ważnym miesiącem w historii Sotrendera. Udało się nam sfinalizować umowę inwestycyjną z funduszem Inovo.vc, wspierającym młode, polskie firmy. Wsparcie inwestora pozwoli Sotrenderowi na rozwój obecności na rynkach zagranicznych. Dzięki inwestycji jesteśmy również w stanie jeszcze szybciej rozwijać nasz flagowy produkt, mamy w planach nowe raporty i nowe media społecznościowe do obserwowania za pomocą Sotrendera. Tak, tak, już niedługo będziecie mogli sprawdzić skuteczność swojej komunikacji na Instagramie. Więcej dowiecie się ze specjalnego wpisu na naszym blogu!


Zapraszamy do lektury lutowego wydania raportu Fanpage Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty