Rozpoczynając styczniowe wydanie raportu YouTube Trends, zasadniczo moglibyśmy powtórzyć kilka zdań z tego zeszłomiesięcznego. SA Wardęga kolejny miesiąc z rzędu okupuje pierwsze miejsca wszelkich zestawień, w których się pojawia. Kanał z największą liczbą subskrybentów? SA Wardęga. Najszybciej rosnący kanał? SA Wardęga. Najchętniej oglądany kanał? SA Wardęga. Dwa najczęściej oglądane filmy w styczniu? Mutant Spider Dog i Zombie Apocalypse Halloween Prank opublikowane przez kanał SA Wardęga. W styczniowym wydaniu YouTube Trends debiutuje nowe zestawienie: pod względem łącznej liczby wyświetleń kanału od początku jego istnienia. Zgadnijcie, kto zajmuje najwyższe miejsce na podium… Nie, to nie SA Wardęga. Zatem kto? Zapraszamy do lektury styczniowego wydania raportu YouTube Trends!

Real users  YouTube w styczniu 2015

Real users YouTube w styczniu 2015

Styczeń był miesiącem zmian w rankingach według liczby odsłon kanałów. Trzynaście z piętnastu najchętniej oglądanych kanałów poprawiło swoją pozycję w stosunku do grudnia. Rekordzistą jest kanał Magic Records, który zanotował wzrost aż o 74 miejsca! Aż tak spektakularnych wzrostów nie odnotowaliśmy w innych kategoriach, choć również w zestawieniu największych kanałów niewiele ostało się na swoich grudniowych pozycjach. Tylko SA Wardęga zachował pozycję z poprzedniego miesiąca (tak, pierwszą), pozostałe kanały piętnastki zanotowały wzrosty, co oznacza, że kilka wypadło z czołówki. Największy wzrost pod względem liczby subskrybentów to awans o 12 pozycji JDabrowsky’ego, który w styczniu pojawił się w zestawieniu. W interaktywności kolejny miesiąc z rzędu nie mają sobie równych vlogerzy gamingowi – na pierwszym miejscu znalazł się Gimper, a niższych stopniach podium – ReZigiusz i Mandzio.

Najpopularniejsze wideo na YouTube w styczniu 2015

Najpopularniejsze wideo na YouTube w styczniu 2015

Nowe rankingi w YouTube Trends

W najnowszym wydaniu raportu debiutują nowe zestawienia – względem łącznej liczby wyświetleń kanałów od początku ich istnienia oraz łącznej liczby opublikowanych przez nie fimów. SA Wardęga jest na miejscu trzecim, wyprzedzają go kanały wytwórni muzycznych: PROSTO i Step Records. Jednak, by osiągnąć swój wynik Wardęga potrzebował tylko 41 filmów, natomiast PROSTO i Step Records opublikowały ich odpowiednio 778 i 699.

Najwięcej odsłon od założenia kanału - YouTube Trends styczeń 2015

Najwięcej odsłon od założenia kanału – YouTube Trends styczeń 2015

Przekonaj się, jak Sotrender pomoże Ci poprawić wynikiZałóż konto!

Telewizje na YouTube

Najsilniej obecną na YouTube marką telewizyjną jest TVP. W piętnastce najpopularniejszych kanałów telewizyjnych znalazło się miejsce dla pięciu kanałów Telewizji Polskiej – flagowego itvp oraz dziecitvp, stylzyciatvp, TVP Info i muzykatvp. Najaktywniejszą stacją telewizyjną na YouTube jest kojarzona z prawą stroną sceny politycznej TV Republika, od początku istnienia kanału opublikowała ponad cztery tysiące filmów. Nie do końca przekłada się to na liczbę wyświetleń – 13 mln odtworzeń to na pewno nie jest ich wymarzony wynik.

Telewizje na YouTube

Telewizje na YouTube

Vlogerzy z kagankiem oświaty

W tym miesiącu spoglądamy uważniejszym okiem na vlogerów, którzy za misję obrali sobie edukację użytkowników YouTube’a. Najczęściej oglądanym kanałem w tej branży w styczniu był Matemaks, vlog przygotowujący filmy pomagające przygotować się do matury z matematyki, co prawdopodobnie wiąże się z ogłoszonymi wynikami próbnego egzaminu dojrzałości. Nagrania Matemaksa zostały obejrzane w styczniu ponad 2 mln razy. Najwięcej subskrybentów, ponad 483, 6 tys., ma SciFun, kanał prezentujący ciekawe eksperymenty naukowe. Ten kanał znajduje się również na czele zestawienia pod względem aktywności i interaktywności.

Vlogerzy edukacyjni

Vlogerzy edukacyjni

Już za chwilę nowy Sotrender!

Już niedługo w Sotrenderze wielkie zmiany! Zmieniamy stronę, wygląd samego narzędzia oraz niektóre funkcjonalności. Nowy wygląd to nie wszystko. Wraz z nowym Sotrenderem zaprezentujemy zmieniony sposób rejestracji oraz płatności. Wszystko po to, aby korzystanie z narzędzia było przede wszystkim przyjemnością, a nie tylko kolejnym zawodowym obowiązkiem.


Tymczasem zapraszamy do lektury styczniowego wydania raportu YouTube Trends!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.