Mówi się, że do trzech razy sztuka, przedstawiamy więc marcowe wydanie raportu #YouTubeTrends, które jest trzecim w jego historii. Tak, jak w ubiegłym miesiącu, w zestawieniach witamy kolejne kanały i kategorie, tym razem Stacje TV oraz vlogi na temat gotowania i technologii. Co w zestawieniach?

Wiosenny spokój w #YouTubeTrends

Marzec przyniósł stabilizację w zestawieniu największych polskich kanałów, gdzie w tym miesiącu nie zanotowaliśmy spektakularnych wzrostów. Największy procentowy wzrost liczby subskrybentów odnotował kanał 5 Sposobów na…, którego liczba subskrybujących wzrosła o 10%, a tuż za nim uplasował się reZigiusz ze wzrostem o 7%. Najlepszymi filmami opublikowanymi w tym miesiącu były materiały „Szczere reklamy: Aplikacje” autorstwa AbstrachujeTV, oraz nagranie świętej pamięci uczestniczki The Voice of Poland Kasi Markiewicz z przesłuchań w ciemno dodane przez VoiceOfPolandTVP.

#YouTubeTrends - najlepsze materiały wideo dodane w marcu

#YouTubeTrends – najlepsze materiały wideo dodane w marcu

Vlogerzy gotują i testują

W poprzednich miesiącach zapowiadaliśmy, że kolejne edycje raportu będą stawały się coraz dokładniejsze i obszerniejsze. Nie rzucaliśmy słów na wiatr i skrupulatnie dodawaliśmy do zestawień kolejne kanały. Dzięki temu, w marcu prezentujemy wyniki kategorii Stacje TV oraz vlogi poświęcone gotowaniu i technologiom. Spośród Stacji TV najlepiej radzą sobie tvnpl, DisneyChannelPL oraz MINIVEVO, które może się cieszyć również największą liczbą odsłon w przeliczeniu na jednego subskrybenta. Wśród Stacji TV najlepszy film dodanymi w lutym było „Oglądaj KOSMOS w niedziele o 22:00 na National Geographic Channel!” kanału National Geographic Channel Polska.

Wśród vlogerów kucharzy najliczniejsze grono subskrybentów zgromadziły kanały Kotlet.TV oraz SkutecznieTv. Nie sposób zauważyć, że cieszący się ponad 300 tys. subskrybentów paei100, pozostawia konkurencję naprawdę daleko w tyle. Goniący go KotletTV ogląda „tylko” 40 tys. subskrybentów. Z kolei najpopularniejsze kanały dotyczące technolgii to iDELTI z ponad 352 tys. subskrybentów oraz pozostający równie daleko w tyle, jak w przypadku vlogów o gotowaniu, kanał FilmyPatryka z 33 tys. subskrybentów oraz VideoTesty, które ogląda 26, 5 tys. subskrybentów.

Statystyki YouTube już dziś w Sotrenderze

Przypominamy, że dzięki Sotrender Analytics możecie analizować nie tylko dane pochodzące z Facebooka, ale również te z Twittera oraz YouTube! Jeśli tylko posiadacie w abonamentach wolne profile, gorąco zachęcamy do dodawania kanałów YouTube oraz wypróbowania nowych funkcjonalności! Dzięki Sotrenderowi dowiecie się, jaki zasięg mają materiały, które publikujecie, jaki odzew mają wśród użytkowników oraz jakie wyniki osiąga Wasza konkurencja.

Analizy YouTube w Sotrenderze

Analizy YouTube w Sotrenderze

Podczas gdy Wy będziecie testować nasze nowe funkcje, my skupimy się na rozbudowywaniu #YouTubeTrends o kolejne kanały i kategorie. Jeżeli chcielibyście zobaczyć w rankingach kanał, którego nie wzięliśmy pod uwagę lub nie macie już wolnych miejsc w abonamentach, a chcielibyście zobaczyć, jak Sotrender analizuje YouTube, piszcie do nas na trends@sotrender.com, wpisując w temacie YouTube.

Zapraszamy do lektury trzeciego wydania #YouTubeTrends!