W ramach realizacji noworocznych postanowień, w styczniu z “wielką dumą, ale i pewną dozą nieśmiałości”, zaprezentowaliśmy pierwsze wydanie #YouTubeTrends. Zapowiadaliśmy wówczas, że z miesiąca na miesiąc zestawienia będą stawały się coraz obszerniejsze, w miarę jak będzie rosła również liczba analizowanych przez nas kategorii i kanałów. Tym samym w lutym do naszych zestawień dołączyła kategoria Prasa. Co nowego w zestawieniach?

Wardęga nabiera tempa

Drugie wydanie #YouTubeTrends pokazuje, że podczas gdy kanały SA Wardęga i Abstrachuje się rozwijają i coraz bardziej umacniają swoje pozycje jako najliczniej subskrybowanych kanałów. Niekryty Krytyk zyskuje subskrybentów w nieco spokojniejszym tempie, ale na razie, poza pierwszą dwójką, nie ma konkurencji. Wardęga prowadzi w liczbie odsłon filmów, a także jest autorem najlepszego video opublikowanego w lutym – “Cookie Phone vs Police”, w którym znów prowokuję policję, rozmawiając przez ciastko zamiast telefon komórkowy. Wideo zebrało 2, 9 miliona wyświetleń.

W lutym filmem, który był na YouTube wyświetlany najczęściej, był opublikowany jeszcze w grudniu teledysk Igora Herbuta do filmu Wkręceni “Nie ufaj mi”. Drugie miejsce w tym rankingu zajmuje wspomniany film Wardęgi. Zaraz po nim plasuje się Donatan z ciągle popularnym teledyskiem “My słowianie”.

Prasa nagrywa, #YouTubeTrends rosną

Do drugiego wydania #YouTubeTrends dodaliśmy ranking dla kategorii Prasa. Największą liczbą subskrybentów w tej kategorii cieszą się AleHistoria i Auto Świat, ale także polityczne Tygodnik NIE i Gazeta Polska VD. W drugim najpopularniejszym filmie opublikowanym przez kanały prowadzone przez tytuły prasowe powraca sprawa Smoleńska – “Gazeta Polska ujawnia: Ciała w Smoleńsku rozerwane w powietrzu”. Dzięki fragmentowi drugiego odcinka “Enjoy the view Natalia Siwiec” miejsce na podium zajął także Dziennik Zachodni.

Najlepsze wideo w kategorii Prasa w #YouTubeTrends

Najlepsze wideo w kategorii Prasa w #YouTubeTrends

Z kolei w rankingu najlepszych filmów w ogóle spośród wszystkich z tej kategorii obserwowanych do 28 lutego, najpopularniejsze w minionym miesiącu były starsze materiały udostępnione przez kanały Auto Świat, AleHistoria i Komputer Świat.

Analizuj wyniki z YouTube za pomocą Sotrendera!

Przypominamy, że Sotrender Analytics to narzędzie służące nie tylko do analizy danych z Facebooka. Od dzisiaj, jeśli nie wyczerpaliście limitu analizowanych profili,  możecie dodawać do niego także kanały YouTube i dowiedzieć się, jaki zasięg mają publikowane materiały wideo, jak kształtują się aktywności użytkowników serwisu, które treści okazały się być najlepsze i jakie wyniki osiąga Wasza konkurencja.

Analizy YouTube w Sotrenderze

Analizy YouTube w Sotrenderze

Zachęcamy do testowania i analizowania! Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania lub nie macie już wolnych profili w abonamencie, a chcielibyście przetestować analizy YouTube’a, napiszcie do nas: support@sotrender.com.

Kolejne nowości za miesiąc w #YouTubeTrends

Na wiosnę w raporcie zagoszczą kolejne nowe kategorie i kanały uwzględnione w rankingach. Dziękujemy, że zechcieliście się podzielić z nami swoimi opiniami odnośnie pierwszego wydania raportu. Wszystkie są dla nas niezwykle cenne, ponieważ pozwalają nam na przygotowywanie jeszcze dokładniejszych zestawień. Jeżeli chcielibyście zobaczyć w rankingach kanał, którego wzięliśmy pod uwagę, nie krępujcie się tylko piszcie do nas na trends@sotrender.com, wpisując w temacie YouTube.

Zapraszamy do lektury drugiegio wydania #YouTubeTrends!