Marketing sportowy w mediach społecznościowych ma wielki potencjał, choć w Polsce jest dość słabo wykorzystywany.  Na palcach dwóch rąk można policzyć polskie kluby czy sportowców, którzy potrafią efektywnie korzystać z tego kanału w komunikacji ze swoimi fanami. Prym wiodą kluby piłkarskie oraz duże marki budujące swoją strategię obecności w tym medium, właśnie w kontekście sportowym.

Agencja Interaktywna ClearSense na podstawie naszych danych sprawdziła jak prezentują się polskie drużyny piłkarskie na Facebooku. Poniżej znajdziecie infografikę zawierającą zestawienie kluczowych metryk dla 16 klubów występujących w T-Mobile Ekstraklasie. Zapraszamy do lektury.

Social media opierają się na relacjach oraz emocjach, a mało co budzi większe emocje niż sport. Angażujące treści przed istotnymi spotkaniami, setki wpisów podczas meczów czy już chłodniejsze i wyważone relacje po meczach, to stały krajobraz mediów społecznościowych. Tak kibice przeżywają wydarzenie sportowe na swoich profilach i jeśli mają taką możliwość również na oficjalnych stronach. Sport w social media zagościł tak samo naturalnie jak inne istotne elementy naszego życia.

„Od dawna śledzę działania klubów angielskiej Premiership oraz entuzjazm kibiców związany z różnymi wydarzeniami. Skuteczne wykorzystywanie tego zaangażowania wzmacnia więź z klubem. W końcu popularne kluby piłkarskie to zarazem dobrze znane i rozpoznawalne marki, z którymi kibice chcą się utożsamiać, bądź też wobec których chcą okazywać wrogość czy zniesmaczenie.

Cieszę się, że polskie kluby, nie tylko piłkarskie, coraz częściej działają profesjonalnie w social media. Poza wspólnym przeżywaniem spotkań czy efektownych opraw kibicowskich oraz newsami związanymi z daną drużyną, widzę coraz wyraźniejszy trend do działań bliżej związanych ze sprzedażą biletów na mecze oraz klubowych gadżetów. Szkoda, że na razie tylko nieliczni piłkarze próbują aktywnie działać w social media”.
dr Jan Zając, CEO Sotrendera i kibic.

T-Mobile Ekstraklasa na Facebooku

T-Mobile Ekstraklasa na Facebooku

Oryginalna infografika do pobrania na stronie agencji interaktywnej ClearSense.