Sotrender i Fanpoint przedstawiają raporty analityczne dla aplikacji konkursowych

Dzięki współpracy Sotrender i Fanpoint prezentujemy nowy, wspólny produkt – raporty analityczne dla aplikacji konkursowych na Facebooku. Analizy  Sotrender Research Team wzbogacą ofertę Fanpont, firmy specjalizującej się w tworzeniu aplikacji na Facebooka. Teraz dowiesz się nie tylko o ile wzrosła liczba fanów w czasie trwania konkursu, ale poznasz dużo więcej istotnych informacji opisujących różne aspekty promocyjnej akcji konkursowej oraz Key Performance Indicators.

Firmy i agencje oceniając swoje działania promocyjne na Facebooku wciąż jeszcze koncentrują się przede wszystkim na liczbie fanów. Po zakończonej akcji liczy się nowych fanów i na tej podstawie oceniane jest jej powodzenie. A przecież to tylko jedna informacja, która daje ograniczony obraz sytuacji. Fanpoint i Sotrender pozwalają Ci na przeanalizowanie znacznie większej ilości informacji, dotyczących różnych aspektów akcji.

Raport z akcji konkursowej składa się z następujących sekcji: (po prawej możecie zobaczyć przykładowe strony)

 1. Informacje o akcji konkursowej

Raport zamawiany jest przed konkursem i dotyczy jednej akcji konkursowej. Pierwsza strona zawiera poniższe elementy:

2. Aktywność uczestników konkursu

Statystyki fanów

Poznaj szczegółowe statystyki związane z prowadzoną przez Ciebie akcją:

 • liczba odwiedzin aplikacji,
 • liczba użytkowników zaangażowanych w konkursie,
 • liczba prac w konkursie,
 • łączna liczba głosów oddanych na prace konkursowe,
 • łączna liczba komentarzy dodanych do konkursu.

3. Wykresy aktywności fanów 

Wykresy aktywności fanów

Dane odnośnie aktywności fanów prezentowane są na czytelnych wykresach, które ułatwiają ich analizę. Sprawdź, w których dniach aktywność użytkowników była najwyższa. Porównując dane z wykresów z prowadzonymi przez Ciebie działaniami możesz ocenić efektywność zastosowanych form promocji. W raporcie znajdują się 2 typy wykresów:

 • wykres odwiedzin
 • wykres aktywności

4. Najpopularniejsze posty

Najpopularniejsze posty

Sprawdź, jakie były najpopularniejsze posty związane z prowadzonym przez Ciebie konkursem. W raporcie prezentowane są 2 posty, który spowodowały największą liczbę aktywności, mierzonych liczbą polubień, komentarzy i udostępnień.

5. Płeć i wiek użytkowników

Płeć i wiek użytkowników

Fanów biorących udział w konkursie dzielimy na 3 kategorie wiekowe: 13-17, 18-20 oraz 21+. Dzięki takiemu możesz sprawdzić, czy Twój konkurs rzeczywiście zaangażował grupę docelową, na której koncentrowałeś swoje wysiłki, czy wzięły w nim udział głównie nastolatki. W raporcie uwzględniamy także płeć zaangażowanych osób.

6. Liczba fanów i zaangażowanie uczestników

Liczba fanów

Kiedy organizujesz konkurs na swoim fanpage’u, wpływa on nie tylko na liczbę fanów, ale także zaangażowanie użytkowników Twojej strony. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy, kto polubi związaną z konkursem aktywność musi od razu być fanem Twojego fanpage’a. Doskonale o tym wiemy i dlatego rozdzielamy te 2 aspekty: liczbę fanów oraz liczbę zaangażowanych użytkowników. O wszystkim dowiesz się z czytelnych wykresów.

7. Podsumowanie raportu

podsumowanie raportu2

Na koniec raportu krótkie podsumowanie zawierające najważniejsze wskaźniki:

 • liczba użytkowników aplikacji
 • liczba użytkowników aplikacji, będących zaangażowanymi użytkownikami fanpage’a (uczestnicy, którzy byli aktywni na fanpage’u w okresie 3 miesięcy przed konkursem)
 • liczba nowych fanów fanpage’a w trakcie trwania konkursu
 • średnia liczba zaangażowanych użytkowników podczas trwania konkursu

8. Komentarz eksperta

komentarz eksperta2

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, umożliwiamy Ci zamówienie raportu z komentarzem eksperta, który w jasny sposób zinterpretuje przedstawione dane. Komentarz będzie dla Ciebie wskazówką jak interpretować dostarczone przez na liczby.

Zaplanowaliśmy 2 wersje cenowe raportu: Standard (bez słownego komentarza) lub Expert (ze słownym komentarzem). Przez pierwszy miesiąc raport w wersji Expert otrzymacie w cenie raportu Standard, czyli komentarz eksperta otrzymacie całkowicie za darmo!

Komu przyda się kompletny nasz raport? Przede wszystkim osobom, które organizują konkursy. Umożliwiamy Wam analizę prowadzonych działań, uczenie się na błędach i realizację coraz lepszych konkursów promocyjnych. Dzięki naszym danym uzasadnisz konieczność poniesienia wydatków na działania promocyjne i wskażesz, które przyniosły najlepszy efekt.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami: http://www.sotrender.com/pl/contact

Sprawdź także nasz poprzedni wpis na temat konkursów.

Możesz też pisać bezpośrednio do Fanpointa: http://www.fanpoint.com/pl/contact

Do góry
Do góry

Podobne posty