Zapraszamy do lektury majowych Fanpage Trends

W majowej edycji Fanpage Trends, na polskojęzycznych stronach na Facebooku niezmiennie największy przyrost liczby fanów, choć nieco w mniejszym stopniu niż przed miesiącem, odnotowuje branża Telekomunikacja – strony z tej kategorii odnotowały średnio aż 11-procentowy wzrost. W czołówce branż z najbardziej angażującymi fanpage’ami wciąż wyróżniają się: Muzyka, zdecydowany lider, oraz E-commerce, Odzież i Żywność.

Spośród branż z najbardziej zaangażowanymi fanami, największy odsetek zanotowały Kawiarnie – aż 36% użytkowników udzieliło się tu na przynajmniej jednej z subskrybowanych stron.

Choć na podium rankingu polskojęzycznych stron na Facebooku tym razem nie zaszły zmiany, to już na kolejnych pozycjach strona telefonii Play przegoniła zarówno strony Kuby Wojewódzkiego, jak i Allegro, wysuwając się na czwarte miejsce. Spośród liderów największy, 15-procentowy wzrost liczby fanów zanotowała strona Serca i Rozumu.

Jako że Facebook pozwala na komentowanie, „lajkowanie” czy też dodawanie wpisów wszystkim użytkownikom, a nie tylko fanom, ciekawa sytuacja zaszła w maju na Facebookowej stronie polskiej edycji magazynu „Bravo” – łącznych aktywności dokonało tu ponad dwa razy tyle użytkowników, ilu jest fanami strony.

Wśród stron o największej liczbie zaangażowanych fanów wyróżnia się fanpage serwisu Ekstraklasa.tv, na którym aktywności wykonało w ubiegłym miesiącu niemal 48 tysięcy, czyli tyle samo, ile wynosi liczba jego fanów. Zwraca też uwagę profil „Kobiety bez serca”, strona „prowokacyjna, przewrotna, subiektywne stronnicza, cyniczno-ironiczna”, na której udzieliło się 80% fanów. Obie te strony zanotowały w maju największy współczynnik interaktywności Relative Interactivity, uwzględniając wszystkie polskojęzyczne strony na Facebooku.

Na koniec – majowy hit wśród wpisów na wszystkich polskojęzycznych fanpage’ach, czyli post, który spotkał się z najbardziej intensywną reakcją użytkowników. Blisko 97 tysięcy komentarzy i prawie 13 tysięcy „lajków” otrzymało nawoływanienie twórców portalu Komixxy, wysłane 1 maja, o 14:49: „Bijemy polski rekord komentarzy! Komentujcie, lajkujcie & udostępniajcie – pokażmy światu, że nie jesteśmy w tyle!”.

 

Do góry
Do góry

Podobne posty