Jak podczas meczu z Czechami polskiej drużynie kibicowaliśmy na Facebooku

Podczas sobotniego meczu Polska-Czechy – podobnie jak w trakcie poprzednich meczy naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej – w czołówce najbardziej angażujących wpisów na Facebooku przeważały wpisy z najpopularniejszych polskich fanpage’y.

Intensywność wpisów na polskich stronach na Facebooku i aktywności na nich przed samym meczem nie pozostawiały wątpliwości, że polscy użytkownicy kibicują swojej reprezentacji.

Aktywność na Facebooku przed meczem

W wynikach zebranych przez całą sobotę w narzędziu Sotrender, analizującym aktywności na Facebooku, wpisem, który przyćmił wszelką aktywność na polskich fanpage’ach w trakcie Euro 2012, okazało się zdjęcie czterech zawodników polskiej reprezentacji w walecznej pozie, z przeplecionymi dłońmi, z podpisem: „Kto tego nie polubi, ten za Czechami”. W sobotę, o 10 rano wysłał je nieoficjalny fanpage postaci z „Ulicy Sezamkowej” Ciasteczkowy potwór (627 895 fanów), z komentarzem: „a Ty za kim jesteś?”. Podczas meczu zdjęcie polubiło 25076 użytkowników, a skomentowano 328, a udostępniono dalej 1175 razy. To samo zdjęcie, z trzecim najlepszym wynikiem, opublikowane o 11:40, na fanpage’u o niecenzuralnej nazwie Ja j…, z komentarzem „Kto jest za Polską?”, zdobyło przez całą sobotę 12533 „lajków”, 134 komentarzy i 274 udostępnień.

Najpopularniejszy wpis podczas meczu Polska-Czechy

Polską reprezentację zagrzewały również oficjalne maskotki telefonii Orange, Serce i Rozum. Chwilę przed rozpoczęciem meczu pisały: „Dziś nawet on trzyma kciuki za biało-czerwonych! Wy też dajcie kciuk w górę dla naszych!”. Kibicującym maskotkom, na dodanej jak zwykle ilustracji, towarzyszył tym razem kret, co okazało się w sobotni wieczór drugą najpopularniejszą aktywnością – z 15710 „lajkami”, 187 komentarzami i aż 2870 udostępnieniami.

Serce i Rozum kibicują polskiej drużynie

Aktywność na Facebooku po meczu

Najwięcej komentarzy w sobotni wieczór, 1040 (a także 4096 „lajków” i 13 udostępnień) zebrał jednak okrzyk rozpaczy „NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE” po zdobytej przez Czechów bramce, wysłany na fanpage’u serwisu Kwejk. Jak pokaże najbliższa edycja Fanpage Trends, comiesięcznego zestawienia Sotrendera, w tej chwili serwis ten jest jednym z trzech polskojęzycznych stron na Facebooku z ponad milionem fanów. Drugim najczęściej komentowanym wpisem jest wysłany przez telefonię Play – której notabene milion fanów stuknie lada dzień – cytującej pokrzepiający hymn „Nic się nie stało! Polacy nic się nie stało! (…)”, z 903 komentarzami, 2820 „lajkami” i 113 udostępnieniami.

Wpis z największą liczbą komentarzy w trakcie meczu

Do góry
Do góry

Podobne posty