Fanpage Trends Grudzień 2011

Zestawienie najpopularniejszych polskojęzycznych profili i kampanii na Facebooku w grudniu 2011, czyli Fanpage Trends, już dostępne.

W tym miesiącu, w Fanpage Trends przewidzieliśmy kilka nowości i udogodnień. Po raz pierwszy przygotowaliśmy zestawienie dla takich branż jak blogi czy agencje interaktywne i e-PR. Wśród nowości znajdziecie również uwzględnienie dla wszystkich kategorii wskaźnika “Mówią o tym” (Talking about) oraz przede wszystkim zupełnie nowe rankingi branż, z których wynika, że królem polskiego Facebooka okazała się kategoria muzyka.

Rekordowe posty na Facebooku

Do najważniejszych i najbardziej efektywnych działań na Facebooku w grudniu należy zaliczyć dwa rekordowe posty Serca i Rozumu – tysiące użytkowników lubiło, komentowało i dzieliło się ze znajomymi reklamowymi postami nawiązującymi do kreacji „Mam piloto, mam laptopo”. Wśród największych fanpage’ów szybko szły w górę Serce i Rozum oraz rekordzista w angażowaniu Kwejk. Facebookowa popularność Kwejka, Demotywatorów i innych serwisów tego typu (np. Bebzol.com czy Wiocha.pl) dowodzi, jak ważne są zabawne i czasem zaskakujące treści.

W podsumowaniu grudnia na Facebooku, nie obyło się bez zaskoczeń: w kategorii napoje zniknęły 2 duże fanpage: No to Frugo oraz Power is black; a w kategorii banki, po długim okresie marazmu i zastoju znacząco w górę zaczęły iść fanpage PKO BP i Inteligo, a także BNP Paribas czy Citi.

Po więcej informacji na temat poszczególnych branż oraz efektywności działań poszczególnych profili odsyłamy do Fanpage Trends dostępnych na stronie Fanpage Trendera oraz na Mediarun.pl gdzie zostały wzbogacone o video-komentarze specjalistów.

Miłej lektury

 

Do góry
Do góry

Podobne posty