Właśnie ukazał się Fanpage Trends, cykliczny raport na temat najpopularniejszych polskojęzycznych stron na Facebooku publikowany przez zespół Fanpage Trender na początku każdego miesiąca.

Z raportu wynika, że Listopad obfitował w rekordy, ciekawe wydarzenia i udane kampanie na polskim Facebooku. Demotywatory jako pierwszy polski fanpage przekroczył liczbę 1 miliona fanów, zaś Allegro oraz Serce i Rozum jako pierwsze strony dużych marek mogą cieszyć się z ponad 500 tys. fanów.

Bardzo istotnym wydarzeniem listopada było udane lądowanie kapitana Wrony na lotnisku w Warszawie, o którym było bardzo głośno w mediach. Wydarzenie to zaktywizowało także społeczność polskiego Facebooka – wzrosła aktywność użytkowników na fanpage’ach lotniska im. Chopina i PLL LOT, a także powstało wiele fanpage’ów samego kapitana Wrony.

W raporcie zwracamy również uwagę na szybki, a zarazem stabilny wzrost fanów stron: Eksperci Tesco oraz Serce i Rozum. Są to przykłady udanego wykorzystania „brand heroes”, a zarazem elementy dobrych kampanii, dziejących się także w innych kanałach komunikacji.

Z raportu dowiecie się o największych wzrostach i spadkach polskiego Facebooka. Możecie zobaczyć kto jak wypadł na tle swojej branży oraz czyje działania były najskuteczniejsze w pozyskiwaniu oraz aktywizowaniu fanów.

Szczegółowy raport Fanpage Trends za listopad 2011 – z aktualnymi rankingami stron markowych z podziałem na 20 kategorii – można pobrać bezpłatnie ze strony Fanpage Trender: http://www.fanpagetrender.com/pl/fanpage-trends.

Miłej lektury,