Koniec roku za pasem, Fanpage Trender przedstawia więc krótkie podsumowanie tego co się działo na Facebooku przez ostatnich 12 miesięcy.

Tak, wiemy, że Internet to nie tylko Facebook, ale to właśnie Facebook w polskich warunkach najlepiej pokazuje rosnące znaczenie social media w marketingu, a także – zgarnia lwią część budżetów na działania w social media. Aktywność firm w tym serwisie stale rośnie i co więcej – podążają za nimi użytkownicy.

Aż 3, 5 mln osób, czyli blisko połowa Polaków na Facebooku, przynajmniej raz zaangażowało się w 2011 r na fanpage’u firmy czy marki – to bardzo dużo! Łącznie w ciągu całego roku kilkadziesiąt milionów razy lubili, komentowali i postowali własne treści na fanpage’ach firmowych. Wśród rekordzistów przeważają treści rozrywkowe, co czasem wykorzystują tzw. farmy fanów (por. najpopularniejszy post). W treści postów często padają słowa związane z konkursami, ale znalazło się tam też miejsce dla iphone’a.

To tylko kilka najważniejszych wyników, na infografice jest ich znacznie więcej! Zobacz ją i zajrzyj na profil naszego znajomego: https://www.facebook.com/polskifejsbuk2011

(kliknij aby powiększyć obrazek)

podsumowanie _2011_roku_na_polskim_facebooku