Po pierwsze, zastanów się do jakiej grupy docelowej chcesz dotrzeć za pomocą Instagram Stories. Czym się interesują, jaki mają styl życia, w jakim są wieku?

Około połowa użytkowników Instagrama w Stanach Zjednoczonych to osoby pomiędzy 18 a 29 rokiem życia. Kolejną dużą grupą są użytkownicy w przedziale wiekowym 30-49 lat. W przypadku Snapchata sytuacja przedstawia się nieco inaczej – znaczna większość użytkowników aplikacji to osoby w wieku 24 lat i młodsze. Warto o tym pamiętać podczas tworzenia i publikowania treści na Instagram Stories.

Instagram Stories dają wgląd w życie codzienne marek i ludzi, których obserwujemy na Instagramie. Jest to więc świetny sposób na pokazanie ludzkiej twarzy Twojej marki, jej życia i sytuacji “od kuchni” i tym samym zbliżenie się do Twoich obserwatorów. To również świetny dodatek do regularnych postów na instagramowym profilu Twojej marki – nie tylko uzupełnienie “głównych” treści, ale również sposób na zwiększenie zaangażowania Twoich obserwatorów i  ich utożsamiania się z Twoją marką.

Rozpocznij analizę profilu na Instagramie

Możliwość pokazania innej strony, innego oblicza Twojej marki to właśnie największa zaleta Instagram Stories. Generalnie takie jest zadanie mediów społecznościowych, ale Instagram Stories to kolejny krok dalej.

Choć to kolejna zaleta, jednak wiele osób o tym zapomina – to, co publikujesz na Instagram Stories powinno różnić się od regularnych postów na Twoim profilu. Nie tylko chodzi tu o rodzaj treści, ale też o ich stylistkę czy jakość. Nie wkładaj więc zbyt dużo wysiłku w ich przygotowywanie – mają być spontaniczne, mają wyglądać naturalnie, być śmieszne i “lekkie” w odbiorze. Jest to dużo prostszy sposób na opowiadanie historii i dzielenie się “chwilą” z Twoimi obserwatorami.